Naujausios knygos

Didžioji istorija, arba pasakojimas apie Visatos, Žemės ir Žmonijos kilmę. David Christian

2020 11 13

Istorijos profesoriaus David Christian parengta mokslo populiarinimo knyga „Didžioji istorija, arba pasakojimas apie Visatos, Žemės ir žmonijos kilmę“ nusipelno papildyti rašytojų Yuval Noah Harari ir Stephen Hawking gerbėjų lentynas. Minėti autoriai pristatė žmonijos istoriją, laiko kilmę, o David Christian savo knygoje apima dar daugiau – Didžiąją istoriją.

Nuo Didžiojo Sprogimo, pirmų gyvybės užuomazgų iki šiuolaikinių visuomenių ir tolimos ateities – tiek apima „Didžioji istorija, arba pasakojimas apie Visatos, Žemės ir žmonijos kilmę“. Profesorius David Christian savo kolegoms palieka nagrinėti atskirus istorinius laikotarpius, lyderius ar įvykius, pakeitusius žmonijos raidos kryptį, o pats imasi gerokai platesnio paveikslo ir pateikia neįtikėtiną mūsų pasaulio istorijos santrauką.

Kiekvienas turime savo kilmės istoriją. Tiek atskiri individai – pasaulio veikėjai, tiek valstybės ar visuomenės. Žmonėms visada buvo įdomu sužinoti, iš kur jie kilę. David Christian pradeda nuo pačios pradžios ir sujungęs fiziką, biologiją, istoriją ir kitas disciplinas parodo, kaip Visatoje viskas yra susiję.

Knygos „Didžioji istorija, arba pasakojimas apie Visatos, Žemės ir žmonijos kilmę“ puslapių skaičius – vos daugiau nei keturi šimtai, tačiau mokslo populiarinimo leidinys sutalpina trumpą aprašymą visų prabėgusių metų ir taiklias įžvalgas apie mūsų laukiančią ateitį. Knyga praplečia akiratį ir įkvepia apmąstyti savo vietą Visatoje bei laike, kuris skaičiuoja beveik keturiolika milijonų metų. Kaip atsidūrėme šiame taške? Atsakymai knygoje.

Profesorius David Christian istoriją skaido slenksčiais, kurie žymi svarbiausius raidos etapus, pavyzdžiui, pasakoja apie Saulės sistemos susiformavimą, vienaląsčių gyvybių evoliuciją, pirmųjų žmonių pasirodymą, agrarinių civilizacijų atsiradimą. Autoriaus rašymo stilius nesudėtingas ir įtraukiantis kiekvieną mokslo populiarinimo žanro gerbėją.