Debiutinis Clarice Lispector romanas „Arti laukinės širdies“ pirmą kartą išleistas 1943-iais metais. Tuo metu autoriui buvo tik 23 metai. Knyga tapo laikmečio sensacija ir pelnė prestižinę „Graça Aranha“ premiją. Kritikai apžvalgose giria unikalų autorės balsą ir jos vardą rašo šalia XX a. literatūros genijų, tokių kaip Jorge Luis Borges ir Fernando Pessoa.
Romanas „Arti laukinės širdies“ parašytas tarsi intelektualus sąmonės srautas, sutelktas į pagrindinės veikėjos Žoanos sielos gelmes ir egzistencines mintis. Autorė Clarice Lispector skaitytojus vedžioja po Žoanos vaikystę ir jaunystę, o jos gyvenimas, kaip pastebėjo kritikai, labai panašus į pačios Clarice Lispector.
Žoana yra jauna moteris, labai linkusi į amžininkų, tokių kaip egzistencialistai Albert Camus ar Jean-Paulis Sartre, būdą. Ji apsvarsto gyvenimo prasmę, laisvę būti savimi ir žmogaus egzistavimo tikslą. Romane „Arti laukinės širdies“ nėra įprasto siužeto. Vietoj to pasakojami blyksniai iš Žoanos įvairių gyvenimo tarpsnių. Žoanos patyrimų kelionė susideda iš neapgalvotų klaidų, kurios išsibarstė tarp tamsios bedugnės ir šviesaus beribio dangaus.
Žoana keista, įdomi ir kitokia. Moteris, regis, lengvai supranta save ir savo nesuderinamumą su aplinkiniais. Ji kitus žmones ir atstumia, ir traukia. Ji trapi, protinga, kūrybiška ir uždara. Žoana nori būti savimi, nori gyventi laisvą, santuokos nesuvaržytą gyvenimą, tačiau tuo pačiu mintis apie žmogaus laisvę atrodo nuodėminga. Žoana kelia amžiną klausimą, kas ateina po laimės? Ar laimė apriboja laisvę? Žoana simbolizuoja laukinį gyvenimą ir svajonę, nes mažai žmonių taip drąsiai renkasi vienatvę.
Romanas „Arti laukinės širdies“ yra siekis išmatuoti amžinybę ir rasti egzistencijos prasmę. Ši knyga – gaivaus, melancholiško oro gurkšnis ir dovana kiekvienam intelektualiam skaitytojui.
Kūrinys, ypač revoliucinė jo kalba, atkreipė dėmesį į jauną, nežinomą rašytoją, pelnė jai premiją ir uragano Klarisės pravardę. Rašytojos knygose neįtikėtinai tiksliai perteikiamas vidinis personažų pasaulis.
Clarice Lispector (1920–1977) – brazilų rašytoja, už novatoriškus romanus ir apsakymus pripažinta tarptautiniu mastu. Autorė gimė Ukrainoje, tačiau po Pirmojo pasaulinio karo šalį užgriuvus negandoms ir antisemitinėms nuotaikoms, šeima emigravo į Braziliją. Paauglystėje autorė persikėlė į Rio de Ženeirą, mokėsi teisės ir tuo metu pradėjo rašyti žurnalams.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |