Naujiena

Draugoteka jau tavo bibliotekoje!

2023 03 13

Draugoteka jau tavo bibliotekoje!

Jei tu mokaisi 5-8  klasėje, Draugoteka kaip tik tau!

Siųskis programėlę į telefoną ar planšetę – žaisk – ateik į biblioteką ir skaityk.

Draugotekos knygų lentynas rasi Panevėžio, Klaipėdos ir Kauno regionų bibliotekose.

Na o dabar kviečiame susipažinti su Draugotekos herojais:

JONAS - Jis yra nekalbus, rimtas, save apibūdina kaip „vienišą vilką“, tačiau yra nepaprastai pareigingas ir atsakingas paauglys. Jis keliasi 8 val. ryte, miegoti eina 10 val. ir visada padeda tėvams atlikdamas įvairius namų ruošos darbus. Jis rūpinasi jį supančiais žmonėmis, todėl susipažinę su juo galite jį palaikyti „vyresniuoju broliu“. Pagrindinė jo silpnybė – dažnas užkandžiavimas, todėl dažnai galite sutikti jį su užkandžiu rankose. Jis kovoja su vienatve ir į žaidimą įsitraukia todėl, kad nori socializuotis ir susirasti naujų draugų. Žaidime Jis tampa atviresnis, kai žaidėjas pradeda jį geriau pažinti.

ELIJAS - Jis yra protingas, gal net šiek tiek paslaptingas. Mėgsta sarkastiškai pajuokauti. Jis mėgsta knygas, kuriose rašoma apie magiškas galias.  Jis yra burtininkas turintis magiškų galių. Šia paslaptimi jis pasidalins su žaidėjais žaidimo metu, kai žaidėjas susidraugaus su juo.

KLAUDIJA - Ji yra „youtuberė“, kuri mėgsta transliuoti turinį savo Youtube kanale. Ji skaito dokumentiką, įvairių asmenų biografijas, taip pat savo transliuojamu turiniu nori skleisti žinią apie kitus žmones ir išskirtines jų gyvenimo istorijas. Ji savo kanale dažnai organizuoja gerumo akcijas, kurių metu renka pinigus labdarai. Nors ir neturi daug sekėjų, organizuodama įvairias akcijas visada įdeda daug darbo ir pastangų.

SAULĖ - Ji būdama 10 metų pateko į avariją, po kurios yra priversta sėdėti invalido vežimėlyje. Kad ir kaip būtų, ji yra aktyvi, į gyvenimą žiūri pozityviai, viena iš jos mėgstamų frazių yra „Darom!”. Jos aistra – krepšinis ir knygos. Ji yra didžiulė Hario Poterio gerbėja. Jei mokytųsi Hogvartso  mokykloje, ji priklausytų „Švilpynės“ koledžui. Ji nemėgsta, kai kiti jai siūlo pagalbą. Pagalbą priima tik iš kito žaidimo personažo, kuriuo pasitiki.

LUNA - Ji yra tylenė, kuri nemėgsta daug šnekėti ir pasakoti apie save. Jei žaidime ją kalbinsite ir būsite draugiški, tikėtina, kad ji pamažu atsivers. Ji neteko tėčio kai buvo 6 metų. Labai artima su savo mama ir vyresniuoju broliu. Ji nemoka reikšti savo jausmų, todėl jos dialogai yra trumpi. Ji bijo būti nuvilta ir įskaudinta, todėl, jei nuspręsite susidraugauti su ja, reikės šiek tiek kantrybės. Ji mėgsta skaityti apie nuotykius ir keliones, jai patinka įsivaizduoti, kad vieną dieną ji pati patirs visus knygose aprašytus nuotykius. Turi svajonių bet neturi drąsos jų įgyvendinti.  Jos mėgstamiausia knyga – „Mažasis princas“.

Programėlė NEMOKAMA. ✨️ Atsisiųsti galite čia:

„Android“ sistemos įrenginiams https://play.google.com/store/apps/details...

„Apple“ sistemos įrenginiams https://apps.apple.com/lt/app/draugoteka/id6444040077

Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka, žaidimų dizaino kompanija „Black Book AS“. Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

#Draugoteka #skaitymoskatinimas #programėlė