Naujiena

Apsilankykite 85-ąjį gimtadienį šiemet švenčiančioje bibliotekoje!

2022 03 15

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos gyvenimas yra nuolatinis artėjimas prie žmogaus su knyga, informacija, suorganizuotu renginiu, vienu ar kitu būdu pateikiama žinia iš pasaulio.

Istorija lėmė Pasvalio bibliotekai savo amžių skaičiuoti nuo 1937 m. kovo 15-osios, kai Švietimo ministro įsakymu buvo įsteigta antros eilės viešoji valstybinė biblioteka su skaitykla. Šiemet mūsų biblioteka Jus pasitinka pasipuošusi 85-erių metų sukaktimi ir savo fonduose turinti per 85 tūkstančius spaudinių, kuriais naudojasi daugiau kaip 2200 nuolatinių skaitytojų. Per metus pas mus apsilanko apie 63 tūkstančius pasvaliečių, svečių iš kitų rajonų ir užsienio.

Šių metų kovo 15 d. šventiškai pasipuošusi ir nusiteikusi Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka kvietė visus ateiti ir sudalyvauti bibliotekos 85 metų gimtadienyje: prisėsti paskaityti ant Skaitymo suolelio; nusifotografuoti prie bibliotekos 85-mečio sienelės; pasivaišinti bibliotekos gimtadienio saldainiais; sudalyvauti gimtadienio loterijoje be pralaimėjimo; parašyti palinkėjimą bibliotekai; garsiai paskaityti iš rašytojo Mariaus Katiliškio knygų 85 puslapio; paskaityti Pasvalio bibliotekoje apsilankiusių garsių žmonių palinkėjimų Krašto galerijoje veikiančioje parodoje „Žodis bibliotekai“.

Pasvalio Mariaus Katiliškio biblioteka šiemet dar pakvies į renginius, skirtus: rašytojų Jono Avyžiaus 100-mečiui, kraštiečio Jono Mikelinsko 100-mečiui, Ievos Simonaitytės metams, Pasvalio miesto 525-ajai sukakčiai paminėti, į Brazdžionio ir Mariaus Katiliškio skaitymus, susitikimus su žymiais krašto ir Lietuvos žmonėmis. Kviesime Jus į įvairias edukacijas, ekskursijas, parodas, susitikimus.

Tikimės, kad apsilankymas 85-metį mininčioje bibliotekoje užkrės Jus šventine nuotaika.