Kas vyko

Žurnalisto, kraštotyrininko ir tautodailininko Algirdo Butkevičiaus knygos „Biržų krašto siluetai“ pristatymas

2022 06 16

Birželio 15 dieną Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Interneto skaitykloje (II a.) vyko žurnalisto, kraštotyrininko ir tautodailininko Algirdo Butkevičiaus riboto tiražo knygos „Biržų krašto siluetai“ pristatymas.

Knygą aptarė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Regina Grubinskienė.

„Biržų krašto siluetai“ knygą sudaro beveik 500 puslapių. Joje daugiau negu šimtas pasakojimų apie žymiausias Biržų krašto asmenybes. Asmenybės knygoje suskirstytos ne pagal nuveiktų darbų svarbą, bet išdėstytos abėcėlės tvarka. Ši sistema leidžia išvengti nereikalingų vertinimų, lyginimų – kuris geresnis, vertesnis. Juk kiekvienas talentas savaip vertingas ir jo vertė nepamatuojama.

Ėjimas link šios knygos atsiradimo, tai ilgas ir nuoseklus Algirdo Butkevičiaus darbas. Visa informacija nugulė iš paties autoriaus daug metų rašytų apybraižų apie iškilius Biržų krašto žmones: rašytojus, poetus, dailininkus, kompozitorius, mokslininkus, politikus, kunigus. Sulaukęs kolegų palaikymo ir raginimų, Algirdas Butkevičius nusprendė turimą informacinį lobyną sudėti į vientisą knygą, kuri išliks ateitiems kartoms bei primins, kad šiame krašte būta ne viena asmenybė, kuria galime didžiuotis. Taip pat įkvėps meilės gimtajam kraštui ir pasitarnaus siekiant kilnių tikslų.

Baigus knygos aptarimą ir tikriausiai įkvėpti gražios Algirdo Butkevičiaus iniciatyvos – sulaukėme siūlymo iš Reginos Grubinskienės – parengti Pasvalio krašto talentingiausių, iškiliausių žmonių knygą. Juk ir mūsų kraštas turi nemažai iškilių žmonių garsinančių ne tik Pasvalio kraštą, bet ir visą Lietuvą pasaulio kontekste.

Tikimės, kad ši iniciatyva niekur nedings ir galbūt jau kitais metais turėsime šią vertingą savo kraštui dovaną.