Kas vyko

Vasario 16-oji Pasvalio rajono bibliotekose

2022 02 17

Minint Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka  ir jai priklausančios Pasvalio rajono miesto ir kaimo bibliotekos kvietė  suaugusius ir vaikus į renginius ir parodas.

Renginiai vyko ne tik bibliotekų erdvėse, bet ir  virtualioje realybėje. Pasvalio bibliotekoje vaikai ir suaugę galėjo persikelti į 2018 metus, kai Pasvalys minėjo Valstybės atkūrimo šimtmetį ir miesto pastatai naktį švytėjo Lietuvos vėliavos spalvomis. Sudalyvauti virtualiame Vasario 16-osios pasivaikščiojime po Pasvalį lankytojai galėjo užsidėję virtualios realybės akinius bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje.

Gulbinėnų kaimo biblioteka surengė vaikams viktoriną  „Ar pažįsti savo kraštą?“ ir komandinį žaidimą „Visa Lietuva“. Nakiškių kaimo bibliotekoje vyko meninio filmo „Ekskursantė“ peržiūra. Žilpamūšio kaimo bibliotekos lankytojai galėjo išmokti pasigaminti trispalvį papuošalą edukaciniame užsiėmime  „Darom tautišką aksesuarą“. Užsiėmimas parengtas drauge su Pasvalio bibliotekos darbuotojais.

Diliauskų kaimo biblioteka pakvietė savo lankytojus į iškilmingą Lietuvos vėliavos nešimą, skirtą Vasario 16-ajai paminėti.

Kriklinių kaimo biblioteka prisijungė prie Pumpėnų seniūnijos bendruomenių draugystės žygio „Nešame vėliavą“.

Nairių kaimo biblioteka kvietė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paminėti Švokštoniuose, prie karininko Antano Juozapavičiaus paminklinio akmens. Paminėjimą biblioteka rengė drauge su Nairių kaimo bendruomene.

Joniškėlio kultūros namuose vasario 16 d. vyko šventinis minėjimas „Yra šalis, brangi, sava, žinau jos vardas – Lietuva“. Koncertavo Biržų kultūros centro Papilio skyriaus moterų kvartetas „Rovėjūnės“, saloninis duetas ir folkloro kolektyvas „Aguonėlas“ (vadovė Vigilija Macienė). Renginį organizavo Pasvalio kultūros centro Joniškėlio skyrius ir biblioteka.

Bibliotekose ir jų socialinių medijų paskyrose parengtos Vasario 16-osios spaudinių parodos:

  •  „Apie Vasario 16-ąją senuosiuose spaudiniuose“. Paroda Pasvalio bibliotekos Interneto skaitykloje (II a.).
  • „Laisvės paukščiai“. Pasvalio „Riešuto“ mokyklos I-III mokymo metų socialinių įgūdžiu ugdymo klasių mokinių karpinių paroda Pasvalio bibliotekos Vaikų erdvėje (III a.).
  • „Buvom. Esam. Būsim.“ Knygų paroda Pasvalio bibliotekos Suaugusių abonemente (III a.).
  • „Širdelė Lietuvai“ . Vaikų darbų paroda Žadeikonių kaimo bibliotekoje.
  • „Mano Tėvynė – Lietuva“. Virtuali Pajiešmenių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių piešinių paroda Pajiešmenių bibliotekos facebook
  • „Jie kūrė Nepriklausomą Lietuvą“. Virtuali spaudinių paroda Meškalaukio bibliotekos facebook.
  • „Lietuvos bažnyčios ir koplyčios“. Virtuali  Virgilijaus Navalinsko fotografijų paroda Gulbinėnų kaimo bibliotekos facebook
  • „Laisva, graži šalis...“ . Vaikų piešinių paroda Joniškėlio miesto bibliotekoje.