Kas vyko

Svečiai iš Panevėžio atviro jaunimo centro

2023 11 06

Lapkričio 3 d. sulaukėme svečių iš Panevėžio atviro jaunimo centro.

Svečius šiltai pasitiko Pasvalio atviro jaunimo centro vyr. specialistė Gintarė Gikienė.

Susirinkusiesiems buvo aprodytos, pristatytos naujos, modernios bibliotekos ir AJC erdvės bei siūlomos paslaugos. Buvo suteikta galimybė kai kurias iš jų išbandyti praktiškai.

Pabendravę bibliotekos erdvėse suteikėme svečiams galimybę susipažinti su mūsų miestu Pasvaliu. Susirinkusieji dalyvavo orientaciniame žygyje „Patirk save Pasvaly!“.
Kiekvienas dalyvis turėjo rasti, aplankyti dešimt miesto objektų (bibliotekos suolelį, interaktyvią muzikanto Antanėlio skulptūrą, paminklą Bernardui Brazdžioniui, skulptūrą-suoliuką „Poeto Vlado Braziūno draugiškas šaržas“, pastatą su paukščio piešiniu, informacinę lentelę ant Pasvalio krašto muziejaus pastato sienos, paminklą Žygimantui Augustui, suolelį „Būčiau paukštis aš...“, rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo lentą, Mariaus Katiliškio atminimo kambarį ir Jono Mikelinsko biblioteką), rasti reikalingus raktažodžius ir atsakyti į paruoštus klausimus.

Praturtėję žiniomis ir įspūdžiais, svečiai grįžo į Pasvalio atvirą jaunimo centrą. Ten sušilo bei atgavo jėgas prie arbatos puodelio, alkį numalšino kepto pyrago gabalėliu bei jaunimo taip pamėgta pica.

Vėliau dailininkė ir meno terapijos specialistė Vaida Virbalaitė pristatė socialinį meno projektą „(Ne)Gyvenimas“. Projektą sumanė pati dailininkė, o jį įgyvendinti padėjo fotografė Enrika Samulionytė.
Viena iš sumanytojų – Vaida Virbalaitė chna dažais piešė ant Panevėžio pataisos namuose kalinčių, randais paženklintų, moterų rankų.
Anot Vaidos, vaizdiniai tikrai nėra akį glostantys, greičiau – ganėtinai skausmingi ir net drastiški, tačiau ji tikra, kad kalbėti apie tai, kokie mes esame, ką jaučiame, kiek aukštas mūsų emocinis intelektas, ką reiškia savęs žalojimas ir bet koks į save nukreiptas smurtas, kaip su tuo gyventi ir kaip tai koreguoti – SVARBU.

Patys svečiai galėjo pajusti meno poveikį – dailės – dalyvaudami dailės terapijos edukacijoje „Kaip aš jaučiuosi ČIA?“. Ar kada būtume pagalvoję, kad paprasčiausias buityje tarnaujantis, mums imponuojantis indas, gali tiek daug atskleisti apie Jūsų asmenybę? Tuo galėjome įsitikinti iš meno terapijos specialistės skirtų piešimo užduočių jaunuoliams ir jų paaiškinimo.

Dėkojame už šią naują patirtį dailininkei Vaidai Virbalaitei bei visai Panevėžio atviro jaunimo delegacijai už išsitraukimą ir gražią draugystę.