Kas vyko

Susitikome su rašytoju Kaziu Saja

2022 12 08

Pasvalio miesto gimtadienį paminėjome ypatingai.
Į Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką atvykusiam kraštiečiui, rašytojui, Kovo 11-osios Akto signatarui Kaziui Sajai Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas įteikė Pasvalio krašto garbės piliečio regalijas. Prieš metus šis garbingas titulas kraštiečiui buvo suteiktas už pilietiškumą, aktyvią veiklą ir viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus garsinant Lietuvą ir Pasvalio kraštą.
Šiemet birželio pabaigoje 90-ies metų jubiliejų atšventęs rašytojas K. Saja toliau stebina savo energija ir fiziniu bei kūrybiniu gyvybingumu. Daugiau nei valandą su bibliotekoje susirinkusiais pasvaliečiais ir svečiais bendravęs Krašto garbės pilietis su lengva humoro doze dalijosi prisiminimais iš įvairių gyvenimo laikotarpių.
Pirmiausia K. Saja mintimis sugrįžo į gimtąjį Skėrių kaimą, kurį buvo priverstas palikti būdamas septynerių metų. Vaizdžiai pasakojo apie pirmąjį savo apsilankymą JAV, pas brolį Apolinarą, susitikimus su poetu Bernardu Brazdžioniu, rašytoju Mariumi Katiliškiu ir jo žmona Liūne Sutema (Zinaida Nagyte). Savo parašu patvirtinęs Nepriklausomybės atkūrimo aktą kraštietis prisiminė Lietuvai lemtingą 1991 m. sausio 13-ąją bei savo veiklą Aukščiausioje taryboje-Atkuriamajame Seime.
Renginio metu kraštietį gėlėmis, šiltais žodžiais, dainomis ir ištraukomis iš jo kūrybos sveikino meras G. Gegužinskas, Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos ir Krašto muziejaus vadovės Danguolė Abazoriuvienė bei Vitutė Povilionienė, Svalios progimnazijos direktorė Gitana Kruopienė, progimnazijos mokinukai Dija ir Gediminas, Muzikos mokyklos mokytojos Bronės Petrauskienės vadovaujamos jaunosios kanklininkės Domilė, Justė ir Miglė.
K. Saja peržvelgė ir savo kūrybinį palikimą, didžiausią dėmesį skirdamas prisiminimų, pamąstymų knygai „Skudurėlių takas“ ir naujausiam savo kūriniui, šiemet pasirodžiusiai tokio pat žanro knygai „Pėdsakai: tiesos ir prasmės gyvenime beieškant“.
Dalijamės šio gražaus renginio akimirkomis!