Kas vyko

Susitikimas su vaikų rašytojais Benu Bėrantu ir Virgiu Šidlausku

2022 09 29

Šiandien bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko susitikimas su vaikų rašytojais Benu Bėrantu ir Virgiu Šidlausku, kuriame dalyvavo Vaškų gimnazijos pradinukai su pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Stankevičiūte, Svalios progimnazijos antrokai su pradinio ugdymo mokytoja Rasa Sturiene. Taip pat tėveliai su savo vaikučiais.

Rašytojus svetingai pasitiko, susirinkusiesiems pristatė vyr. bibliotekininkė Lijana Markevičienė.

Svečiai susitikimą pradėjo linksma daina, kurios metu buvo galima girdėti skambius vaikų plojimus.

Nuskambėjus paskutiniesiems gitaros akordams, rašytojai trumpai pristatė pačių parašytas knygas – Beno Bėranto „Bambukas yra lėėėtas“ ir Virgio Šidlausko „Savanos istorijos“. Abi knygelės praturtintos ne tik vaizdžios kalbos, bet ir meniškų, stilingų iliustracijų, kurios, tarsi ir kviečia panirti į vieną iš knygos istorijų, o galbūt sužadina dar didesnį smalsumą ir norą skaityti.

Svečiai ne tik pasakojo, bet ir uždavinėjo klausimus vaikams, į kuriuos su dideliu entuziazmu buvo atsakyta.

Vėliau skambėjo dar viena Beno ir Virgio daina apie Savaną. Šį kartą vaikai ne tik plojo, bet ir kojomis kūrė, imitavo dramblio ėjimą. Galėjome pasijusti, kaip tikrose džiunglėse.

Kaip prisijaukinti įkvėpimą? Kaip kuriama istorija?
Pasakojimui sukurti reikalingas veikėjas, vieta, veikėjo savybės, aplinkybės, pagrindinė mintis... Kaip sukurti istoriją iš atskirų elementų, susirinkusiesiems vaizdžiai pademonstravo rašytojai, kurie buvo paruošę specialius lapelius, suskirstytus į skirtingas kategorijas. Traukdami po vieną – Benas ir Virgis kūrė vaizdingas istorijas. Vėliau tą patį procesą galėjo išbandyti ir vaikai.

Susitikime atlikėjai atliko dar kelias dainas – „Užkeikimas“ ir „Ančiasnapis“. Jų metu dalyviai galėjo ne tik pamankštinti rankas, kojas, bet ir pritaikyti kvėpavimo pratimus.

Renginiui pasibaigus, mūsų svečiai – rašytojai Benas Bėrantas ir Virgis Šidlauskas aplankė Mariaus Katiliškio atminimo kambarį.

Renginys yra projekto „Istorijų pasakojimas – teatras galvoje“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Pasvalio r. savivaldybė.