Kovo 30 d. bibliotekoje vyko susitikimas su prof. dr. Benediktu Šetkumi. Taip pat vyko profesoriaus knygos „Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai“ pristatymas. Šis renginys buvo skirtas A. Poškos 120-osioms gimimo metinėms paminėti.
„Knygoje „Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai. Amžininkų liudijimai“ pateikiami liudijimai apie lietuvių dalyvavimą karuose, vykusiuose įvairiuose pasaulio regionuose. Dalis kariavo savo noru, nes tai buvo pragyvenimo šaltinis, arba iš įsitikinimų, bet kiti per prievartą ten pakliuvo ir buvo verčiami kariauti už kitų valstybių interesus. Dažnai nutikdavo, kad lietuviai kovojo surėmę pečius ir vieni kitus palaikydami, bet neretai ir vieni prieš kitus, atsidūrusius skirtingose pusėse.“
Prof. dr. Benediktas Šetkus, pristatydamas kiekvieną knygos skyrių, trumpai užsiminė apie įdomiausius padarytus atradimus, labiausiai įsiminusius įvykius ir informaciją, kurios sutalpinti į knygą nepavyko. Taip pat noriai pasidalijo patirtų kelionių fragmentais, sutiktų žmonių istorijomis fotografuojant išlikusius istorinius paminklus įvairiose šalyse.
Apie skirtinguose frontuose išblaškytų lietuvių liudijimus galite perskaityti šiame renginyje pristatytoje knygoje ir pagalvoti apie savo šeimas ir jų dalyvavimą istoriniuose įvykiuose.
Po 19 karų apėmusios karinės tematikos istorijos pamokos svečias pasidalijo prisiminimais apie legendinį keliautoją Antaną Pošką.
Atvykusieji į šį renginį turėjo galimybę prisiliesti prie originalaus keliautojo M. Šalčiaus laiško A. Poškai, išgirsti kuriozinę istoriją apie pavogtą A. Poškos fotoaparatą ir keturių istorikų, įskaitant Benediktą Šetkų ir mums visiems pažįstamą vyr. bibliografą Sigitą Kanišauską, kelionę į vidurinę Aziją.
Apžvelgęs visus epizodus iš susitikimų su keliautoju profesorius bibliotekai padovanojo originalų A. Poškos pasirašytą kvietimą.
Profesorius, dr. Benediktas Šetkus taip pat apsilankė Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje. Žavėjosi modernia ekspozicija rašytojui, dalijosi savo kelionių įspūdžiais iš Freiburgo ir Čikagos priemiesčio Lemonto. Vėliau užsuko ir į rašytojo Jono Mikelinsko biblioteką. Domėjosi rašytojo sukauptomis ir bibliotekai padovanotomis knygomis.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |