Lapkričio 13 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Žaliojoje erdvėje vyko susitikimas su kraštiete, profesore, humanitarinių mokslų daktare Meilute Ramoniene.
Šio intelektualaus vakaro orkestruotojai buvo ne kas kitas, o Lietuvių kalbos draugijos Pasvalio Petro Būtėno skyrius, kartu su Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąja biblioteka. Regina Grubinskienė su meistrišku prisilietimu pradėjo renginį, minint 70-metį, pristatė profesorę Meilutę Ramonienę. Oras nuaidėjo plojimais, darni sveikinimų simfonija ir nuoširdžių sveikinimų kaskada, skelbianti šio intelektualaus renginio pradžią.
Atitraukiant ovacijas, iškili lietuvių kalbininkė Meilutė Ramonienė pamalonino klausytojus pasvaliečių tarmės melodingumu. Jos diskursas apžvelgė Pasvalio kraštą, Lituanistinių studijų katedros pradžią, pasakojamą gobeleną, išaustą iš jos sukurtų temų. Bendradarbiaudama su anglų kalbininku Ianu Pressu, profesorė parašė didžiulį opusą „Šnekamoji lietuvių kalba“ – vadovėlį, liudijantį kalbinį meistriškumą. Plėsdama savo literatūrinę kūrybą, ji kartu su kolegomis šviesuoliais, o kartais ir vienumoje, sudarė ir išleido vienuolika papildomų knygų. Pažymėtina, kad 2006 m. jai buvo įteikta Lietuvos mokslo premija – apdovanojimas už išskirtinius indėlį į fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, taip pat už eksperimentines pastangas socialinės ir kultūrinės raidos srityse.
Savo kalboje eruditė profesorė gilinosi į begalę temų, apimančių taikomąją kalbotyrą, išdėstė savo dabartines sociolingvistikos pastangas, tarmių atsiradimą tarpasmeniniame diskurse ir unikalią informaciją, skleidžiamą per kalbą. Intelekto amfiteatras rezonavo su energingais mainais, kai dalyviai klausinėjo ir įsitraukė į diskusijas profesore, o tai pavertė šią progą įprasminančiu intelektualinių mainų kolokviumu.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |