Kas vyko

Šiandien bibliotekoje šventėme net kelias ypatingas progas!

2022 04 29

     Į metodinę dieną sugužėjo bibliotekininkai iš viso rajono. Sutikome kraštiečio žurnalisto, redaktoriaus ir kraštotyrininko Antano Šimkūno naujausą knygą „Lietuva grįžta į pasaulį“. Paminėjome Nacionalinės bibliotekų savaitės uždarymo dieną. Ir – apdovanojome metų „Skruzdę“!
     Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė ir publicistas A. Šimkūnas simbolinę skulptūrėlę įteikė metų nominantei – Ingridai Frankienei! Informacijos išteklių padalinio vedėjai dėkota už gražų darbo startą, entuziazmą ir profesionalią veiklą tobulinant bibliotekos paslaugas bei naujų teikimo iniciatyvas ir svarų indėlį keliant bibliotekininkų profesionalumą. Prie širdies spausdama gėlių glėbį, Ingrida dėkojo už netikėtą, džiuginantį ir įpareigojantį apdovanojimą.
     Sveikinome energingąją kolegę, kuri savo darbu bibliotekoje augina ir puoselėja kultūrą. Klausėmės svajingo džiazo, atliekamo jaunojo saksofonisto Juliaus Tribuišio (mok. Jonas Kepalas). Be to, išgirdome puikių žinių! Sveikinimo žodį taręs rajono vicemeras Stanislovas Kiudis pradžiugino – iki naujų metų planuojama baigti bibliotekos remonto darbus! Šis pažadas palydėtas plojimais. (Be to, valdininkas išreiškė nepritarimą bibliotekos optimizacijai. Tai išgirdo ne viena dešimtis darbuotojų, tad tikimės valdžios palaikymo!)
     Gerbiamas žurnalistas Antanas Šimkūnas, kilęs iš Daujėnų krašto, Petraičių, – taip pat tikra skruzdė! Visas jo gyvenimas – susietas su knygomis, kultūra. Dirbęs „Panevėžioje tiesos“ redakcijoje, vedęs radijo laidą „Pasaulis ir Lietuva“, parengęs daug knygų istorine, atminties tematika. Pats naujausias – knyga „Lietuva grįžta į pasaulį“, apie kurią svečias ir papasakojo. Knyga – apie tai, kaip Lietuva po Kovo 11-osios atkūrė ryšius su užsienio valstybėmis, įstojo į tarptautines organizacijas ir taip – grįžo į pasaulį. Autorius remiasi paties dienoraščiais (kuriuos veda visą gyvenimą! Sakė, dar šešiasdešimt sąsiuvinių likę nepublikuotų...) ir informacija, sukaupta daug metų dirbus Lietuvos radijuje, žiniasklaidoje.
     A. Šimkūnas atkreipė dėmesį, kad Vakarų pasaulis tik dabar ima mokytis iš savo klaidų – ilgą laiką nematėme Rytų kaimyno imperialistinių užmačių... Karas Ukrainoje atvėrė akis. Džiaugėsi, kad lietuviai kiek galėdami broliams padeda. Prisiminė ir dramatišką savo paties patirtį – kaip sovietmečiu buvo nubaustas už tai, kad lankėsi bažnyčioje! Tačiau tokios patirtys, susidūrimai su santvarkos absurdu, – užgrūdina. Žurnalistas ragino to nepamiršti ir būti atidiems politinių įvykių dramoje.
     Taip pat pasveikinome A. Šimkūną, minint jubiliejinius – 90-uosius savo gyvenimo metus! Šiltu žodžiu savo kaimyną ir rašto bendradarbį minėjo Vladas Vitkauskas, sveikatos ir neblėstančių idėjų linkėjo svečiai. Jaukiai ir šventiškai užbaigiame Nacionalinę bibliotekų savaitę!