Kas vyko

Savaitę bibliotekoje užbaigėme naujos knygos pristatymu!

2022 05 06

Jonas Brazdžionis, kilęs iš Rinkūnų, pristatė septintąjį savo eilėraščių rinkinį „Svajonių skrydis“ (2021). Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja bei Jono knygos redaktorė, iliustracijų autorė Regina Grubinskienė moderavo susitikimą, dalijosi įžvalgomis apie autoriaus kūrybą.

J. Brazdžionio eilėraščiai apima kelias plotmes: mylimą moterį, buvimą kartu, netektį. Prisiminimus (tarp jų – ir apie gimtąjį kraštą bei gyvenamąją Palangą). Gyvenimo bei aktualijų apmąstymus. Ir – žaismingą, ironijos kupiną žvilgsnį į tai, kas vyksta pasaulyje.

Pasikalbėjome ir apie gyvenimą, slypintį už eilėraščių... Jono eilės palydi daugelį jo paties išgyvenimų, patirčių. Šioji knyga gimė liūdname fone – netekus žmonos Zitos, su kuria praleido 65-erius meilės kupinus metus. Tačiau eilės visai nėra liūdnos... Nes poezija Jonui padeda išgyventi, nurimti, įkvepia viltį. To jis linkėjo ir susirinkusiems savo klausytojams – per gyvenimą, kad ir kokie išbandymai kankintų, žengti viltingai. „Žinau, ir protėviai kentėjo, / O kartais gal kažkiek daugiau, / Bet ateitim gražia tikėjo – / Ir aš tikėti privalau“ (iš eilėraščio „Privalau“, 78 p.)

Poetai iš Pasvalio bei bibliotekininkai taip pat sveikino autorių su 90-uoju jubiliejumi. Poetas Povilas Katkevičius skyrė draugui eilėraštį bei atliko savo kūrybos dainų, pritardamas akordeonu. O sustoję dainavome visi!