Lapkričio 10 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo kraštietė, žinoma kultūros istorikė prof. dr. Rasa Čepaitienė. Renginio metu buvo pristatyta jos knyga „Postsovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje“, kuriame dalyvavo ir kraštotyrininkas iš Pumpėnų Algimantas Stalilionis.
Rasa Čepaitienė – humanitarinių mokslų daktarė, kuri pasižymėjo kaip mokslininkė, tyrinėjanti įvairius kultūros paveldo, kolektyvinės atminties ir istorijos politikos aspektus. Profesorė paskelbė keletą mokslo monografijų bei straipsnių rinkinių, virš 100 akademinių ir publicistinių straipsnių Lietuvoje ir užsienyje.
Naujausia istorikės knyga išsiskiria niuansuotu atminties tyrinėjimu. Kitaip nei daugelis, ji puikiai naršo ir istoriją, ir atmintį, siūlydama gilų ir autentišką postsovietinės eros perspektyvą.
„Posovietinis tranzitas“ nėra tik istorinis pasakojimas; tai gilus atminties ir iššūkių, su kuriais susiduria tautos, apibrėždamos savo santykius su praeitimi, apmąstymas. Literatūrinėje aplinkoje, kurioje dominuoja istoriniai pasakojimai, prof. dr. Čepaitienės kūryba užpildo esminę spragą, gilindamasi į atminties sudėtingumą – literatūroje temą, kuri vis dar gana reta.
Knyga nukelia skaitytojus į įžvalgią kelionę po buvusias sovietines respublikas, kritiškai panagrinėdama, kaip kiekviena tauta formuoja savo sovietmečio atminimą. Profesorė skrupulingai analizuoja tautų sprendimus dėl sovietinio paveldo išsaugojimo ar griovimo, atskleisdama pamatinį požiūrį į savo praeitį. Nepaisant savo mokslinio gylio, knyga yra sukurta taip, kad sudomintų platesnę auditoriją, sprendžiant svarbius klausimus, kaip tautos grumiasi su savo sovietine praeitimi.
Susitikimas ne tik suteikė galimybę pasisemti įžvalgų iš R. Čepaitienės ir A. Stalilionio, bet ir paskatino gyvas diskusijas. Susirinkusieji gilinosi į intriguojančius klausimus, nagrinėjo tokias temas kaip nacionalinės atminties formavimas, iššūkiai sprendžiant sovietinę praeitį, lyginamoji analizė, kaip įvairios Europos ir Azijos šalys tvarko savo istorinius santykius su sovietmečiu. Dialogas suteikė vertingų įžvalgų apie atminties ir istorinių pasakojimų sudėtingumą.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |