Kas vyko

Projekto „Te suskamba dainos“ dalyvių popietė

2022 06 10

Birželio 9 dieną bibliotekos mansardoje tvyrojo romantiška tamsa... beveik dviejų valandų reikėjo užkamšyti visus šviesos plyšelius. O diena buvo tikrai saulėta!

Tamsa reikalinga naujai Dainiaus Vareikos sukurtai edukacijai „Šviesos GRAFFITI“. Joje lankėsi Pasvalio muzikos mokyklos auklėtinės, projekto „Te suskamba dainos“ dalyvės, su mokytoja Rasa Andžiuviene. Ji kasmet su vasaros stovyklos dalyviais užsuka į jaunimo erdves išbandyti naujovių. Beje, šiemet merginos ruošiasi dainų šventei, į kurią vyks jau savaitgalį, tad palinkėkime sėkmės!

Dainininkės sužinojo, kad piešti, pasirodo, galima ne tik pieštuku, bet ir fotoaparatu! O rezultatas kaskart stebinantis ir vis kitoks.

Edukatorius Dainius pristatė, kaip įmanomas tapymas šviesa ir pamokė šio meno subtilybių.

Tai yra toks fotografinis procesas, kai pasirinkus ilgesnį išlaikymą tamsioje aplinkoje fiksuojamas šviesos judėjimas. Lyg graffiti!

Dalijamės vaizdais, kuriuos sukūrė edukacijos dalyviai. Visi pabuvo ir modeliais, ir fotomenininkais, o Dainius „tapė“ specialia LED lazda ir lempučių teptuku. Galėjai pagalvoti, kad filmuojama scena iš Žvaigždžių karų! Na, o jei norite tapymą šviesa išbandyti patys, kreipkitės į meistrą Dainių Vareiką! Rasa jau sumanė čia surengti ir choro fotosesiją!

Padirbėjusi komanda atsipalaidavo Kvapų ir ramybės kambaryje. Gintarė Gikienė ir Laima Bulakina palydėjo dainininkes ramybės ir pojūčių kelionėje... Pasikalbėjo apie tai, kas kiekvienam leidžia nurimti: tyla, malonūs kvapai, Lėvens bangos... Viešnios klausėsi gamtos ir švelnios muzikos garsų, uostė namines žoleles, lietė šviesų šluoteles, atpalaidavo kūną masažinėje kėdėje... Pajuto, kaip svarbu ir gera yra atpalaiduoti įtemptus raumenis, duoti peno regėjimui, lytėjimui ir kitoms juslėms, kad jaustumėmės gerai.