Kas vyko

Profesoriaus Egidijaus Motiekos paskaita apie geopolitiką

2021 10 25

Spalio 22 d. bibliotekoje surengta vieša paskaita „Lietuva kaip geopolitinė anomalija tarp Rytų ir Vakarų: ar kada tapsime tikrais Vakarais?“, kurią vedė kraštietis, Mykolo Romerio universiteto Politikos mokslų instituto profesorius, geopolitikos ekspertas Egidijus Motieka.

Lektorius apibrėžė geopolitikos sąvoką, paaiškino, kaip geopolitika veika pasaulio ir Lietuvos lygmeniu, bei kokias išvadas galima daryti dėl šalies ateities remiantis geopolitiniais rodikliais. Svečias mielai atsakinėjo į klausimus, kuriuos uždavė paskaitos klausę pasvaliečiai.

Egidijaus Motiekos nuomone Lietuva šiuo metu užima placdarmo/buferio poziciją tarp Vakarų ir Rytų. Tai reiškia, kad Lietuva yra svarbi tuo, kad tarnauja kaip įtvirtinta teritorija, kur sutelkiama kariuomenė, rengiantis gintis ar pulti priešą. Didžiausias Lietuvos pagalbininkas Rusijos įtakai atlaikyti išlieka NATO ir JAV. Ateities prognozes lemia ir tai, už kokias partijas lietuviai balsuos, kaip sistemingai išrinktieji sieks vaidmens tarptautinėje politikoje.

Dėkojame paskaitos klausytojams, kurie atėjo, klausėsi ir uždavinėjo klausimus profesoriui Egidijui Motiekai!