Kas vyko

Pojūčių erdvė sulaukė gausaus lankytojų būrio

2022 02 10

Vasario 7 d. bibliotekos 4 a. duris pravėrė Pojūčių erdvė, skirta atsipalaiduoti, nusiraminti, susikaupti, pasimokyti.  Čia galima susikurti savo šviesų ir spalvų aplinką su inovatyvia audio vizualine įranga „Penki pojūčiai“, piešti smėlyje, groti meditaciniu būgneliu. 

Pojūčių erdvė bibliotekoje veikia iki kovo 5 d. Apsilankymai joje nemokami. Laukiami visi: pavieniai lankytojai, šeimos, vaikų, mokinių grupės. Būtina išankstinė registracija tel. 8 659 06305.

Per pirmas 3 dienas nuo erdvės atidarymo čia jau apsilankė nemažai lankytojų: Krinčino Antano Vienažindžio progimnazijos Pajiešmenių skyriaus 3-4 kl. mokiniai, Pasvalio Žilvičio lopšelio-darželio auklėtiniai, Pasvalio Riešuto mokyklos mokiniai, pavieniai tėveliai su savo vaikais. 

Keliaujantis pojūčių kambarys su inovatyvia sensorine įranga Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje buvo įrengtas bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka. Naudojama įnovatyvi sensorinė įranga stimuliuojanti audiovizualinius jutimus. Raminančią, atpalaiduojančią ir edukacinę aplinką sukuria planšetėje esantys ir demonstruojami garsai, spalvos.

Pojūčių erdvės lankytojams bibliotekos darbuotojai veda sensorinius užsiėmimus: rengia lietuviškos animacijos filmukų peržiūras, o po peržiūrų kviečia išreikšti savo mintis ir emocijas piešiant, grojant būgneliu, susikuriant sau tinkama apšvietimą. 

Vaikus viskas domina, jiems norisi viską paliesti, pagauti. Matydami spalvų ir formų kaitą įsivaizduoja įvairias būtybes, klausydamiesi gamtos garsų spėlioja kas juos skleidžia. Užsiėmimo metu vaikai žiūri filmukus, linksmai žaidžia rodydami emocijas. Piešia pirštukais ant šviesos staliukų arba ant šviečiančio molberto. Šviečiančio molberto pagalba piešinys tampa šedevru. Tam, kad būtų dar įdomiau, vaikai piešia iš abiejų pusių vienu metu. Šviesa atpalaiduoja ir išlaisvina kūrybinę galią, pritraukia dėmesį ir sužadina smalsumą. Pojūčiu erdvėje didelio susidomėjimo sulaukia mėnulio būgnas. Šis instrumentas ypatingas savo paprastumu, o groti juo gali kiekvienas, pradedant vaiku ir baigiant senoliu. Grodami kiekvienas keliauja savu keliu ir nusiramina.