Kas vyko

Poezijos dienos paminėjimas

2022 03 23

Geras eilėraštis – kaip deimančiukas: nors ir mažutis, tačiau keliomis eilutėmis sugeba atskleisti gyvenimo patirtis, kurias sunku išreikšti ilgiausiais tekstais.  Pasigilinti į eilėraščio grožį ir prasmę Poezijos dienai skirtame renginyje kovo 22 d. pakvietė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotoja Irena Povilionienė, Pasvalio socialinių paslaugų centre surengusi Poezijos skaitymus.

Poezijos skaitymuose skambėjo pasvalietiška tarme skaitomi eilėraščiai, parašyti Pasvalyje gimusio ir augusio Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato poeto Vlado Braziūno. Į skaitymus įsitraukė Pasvalio socialinių paslaugų centro lankytojai, slaugytojai, centro darbuotojai. Visiems buvo smagu paskaityti tarmiškai parašytus eilėraščius!

Senesni centro lankytojai besiklausydami eilėraščių prisiminė poetą Vladą Braziūną dar berniuką, gyvenusį dabartinėje Nepriklausomybės gatvėje, jo tėvą batsiuvį ir mamą – teismo sekretorę, gražų ir darnų jų šeimos gyvenimą.

Poezijos dienai skirtame renginyje taip pat prisiminti Pasvalio krašto literatų klubo „Užuovėja“ literatai. Buvo skaitomi eilėraščiai iš Aldonos Astrauskienės, Stepono Rimkaus išleistų rinkinių. Skambėjo kūryba iš autoriaus lūpų: savo eiles renginyje skaitė Pasvalio krašto literatė Simona Židonytė.

Renginys užsibaigė dainomis. Juk dainuojamoji poezija – tai sparnus įgijęs eilėraštis, pakylėjantis mus virš kasdienių rūpesčių ir suvienijantis savo žodžio jėga!