Kas vyko

Pirmokai įsivaizdavo, ką reiškia nematyti arba negirdėti – kaip berniukas Nukas

2022 04 28

     Šiandien Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) šurmuliavo smalsūs Svalios progimnazijos pirmokai! Į susitikimą su rašytoja Audra Baranauskaite, knygos apie nepaprastą berniuką Nuką autore, juos palydėjo šaunioji mokytoja Rasa Sturienė. Prisijungė ir daugiau vaikų, atėjusių su tėveliais. Smagų užsiėmimą moderavo vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė.
     Drauge su Audra atvyko ir jos kūrybinga šeima – kartu su pasvaliečiais piešė dukra Eglė ir anūkė Smiltė, skaitė ir grojo sūnus Rytis. Jis pasisveikino būgno ritmu! Ir su vaikais atliko eksperimentą: muzika geriau girdisi, kai matai? Ar kai esi užsimerkęs?
     Vaikai įsijautė į knygelės herojaus Nuko gyvenimą – vieną dieną jis gali negirdėti, o kitą – nematyti. Kartais jis nubunda ryte ir nežino – kaip jam bus... Pirmokai mėgino įsivaizduoti, ką reiškia suvokti pasaulį šiek tiek kitaip, piešdami berniuką Nuką.
     Taip pat mažieji klausinėjo autorės – apie pirmąją perskaitytą knygą, apie tai, kaip pati pradėjo rašyti... „Žinote, būna niežti? Ir čia taip –  ima viduje niežėti, ir kasaisi – rašai...“ – palygino Audra.
     O kaip gimė berniukas Nukas?
     Vaikystėje Audra turėjo draugą, kuris nieko nematė. Bet buvo labai geras muzikantas (štai, ir Nukas kartais moka švilpauti kaip tikras paukščių prezidentas!) Vadindavo jį Tanaka – nes mokėsi japonų kalbos, o paskui net važiavo studijuoti į Tekančios Saulės šalį! Audra norėjo parašyti istoriją – kas būtų, jei Tanaka galėtų matyti? Jis pats bijojo, kad galėtų net išprotėti – jei staiga viską pamatytų... Tada būsimoji rašytoja sugalvojo skylę sienoje – pro kurią nematantis berniukas galėtų stebėti pasaulį, kuri padėtų įsivaizduoti...
     „Nuką“ iliustravo dailininkė Lina Itagaki. Praėjusiais metais ši knygelė, kurią galimą skaityti iš abiejų pusių (vienoje – Nukas tik girdi, kitoje – tik mato), tapo geriausia paveikslėlių knyga! Vaikai susidomėję klausinėjo ir prašė autorės rašyti daugiau istorijų... O atsisveikino, lauke pūsdami gražiausius muilo burbulus! Knygos, muzika, piešimas ir burbulai... Stebuklinga buvo popietė. Kaip ir berniuko Nuko nuotykiai...