Kas vyko

Paslaptingojo Brailio rašto edukacija

2022 11 17

„Mono arba Stereo“ erdvėje vyko edukacija „Paslaptingasis Brailio raštas“. Su Brailio taškučiais susiduriame skaitydami vaistų pakuotes, lenteles prie lankytinų objektų, o dabar jau ir ant balsavimo biuletenių. Ar kada svarstėte, kaip jie užrašomi?
Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinio darbuotoja Asta Kregždė papasakojo apie šią rašto sistemą, pademonstravo neregiams skirtas skaitymo priemones (garsines knygas, taktilinius paveikslėlius ir kt.), kurios ilgainiui vis labiau tobulėjo.
Asmenine patirtimi dalijosi ir Rasa Rimkūnaitė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Pasvalio rajono filialo pirmininkė. Ar žinojote, kad išmokti skaityti Brailio raštą trunka apie dvejus metus? Tai lyg užsienio kalbos mokymasis. Be to, reikia išsiugdyti ir ypatingą pirštų pagalvėlių jautrumą.
Nepaisant visų iššūkių, neregiai ir sportuoja, ir groja gitara, ir žaidžia golbolą, ir šachmatais, ir laimi aukso medalius. Štai viena skaitytoja iš Panevėžio yra net penkioliką kartų bėgimo čempionė!
Edukacijos dalyviai taip pat galėjo specialiu grifeliu parašyti ant Brailio rašto lentelės (tiesa, tai reikia daryti veidrodiniu principu, atvirkščiai).
Rasa pasidžiaugė, kad šiandien jau yra ir specialios Brailio rašto mašinėlės.
Dėkojame edukatorei ir dalyviams bei džiaugiamės, kad mūsų biblioteka taip pat draugiška skaitantiems kitaip. Visada laukiame užsukant!