Kas vyko

Parodos „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ lankymas

2022 05 30

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje eksponuojamą parodą „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ aplankė „Riešuto“ mokyklos mokiniai su mokytojais Simona Kondrotiene, Klaudijumi Ulskiu, bibliotekininke Dalia Bielskiene ir Krinčino Antano Vienažindžio progimnazijos pradinių klasių mokiniai su mokytoja Zita Paliuliene.

Parodos literatūriniai herojai išsibarstę po visas bibliotekos erdves – mokiniai atliko užduotis net 5 stotelėse. Prieš pradėdami kelionę visi gavo po kelionės pasą, kuriame, atlikus užduotį buvo dedamas antspaudukas.

Visos kelionės metu mus lydėjo juodosios varnos, kurios pasakė, kokas užduotis turi atlikti vaikai. O kelią rodė milžiniška Midgardo gyvatė.

Užduočių stotelėse mokiniai žvejojo iš vikingų laivo, žemėlapyje knygų herojus apgyvendino šalyje, iš kurių jie atplaukė pas mus į biblioteką,  trumpam įsijautė į iliustratorių vaidmenį ir kūrė savo knygos iliustraciją, eiliavo, dėliojo trūkstamas posmų eilutes ir galiausiai fotografavosi matuodamiesi Pepės plaukus ir elnio ragus.

Pirmą kartą paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją, o šiemet ji pirmą ir vienintelį kartą rengiama Lietuvoje.

Paroda veiks iki birželio 30 d. Skirta 7–14 metų vaikams.

Registracija telefonu: 8 659 06305.

Maloniai kviečiame aplankyti!