Kas vyko

Martin Glaz Serup ir Malin Kivela paveikslėlių knygos „Jei sutiktum lokį“ ištraukos garsinis skaitymas

2022 11 14

Kai ima gaubti lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šiemet visose Šiaurės ir Baltijos šalyse literatūros savaitė vyks lapkričio 14–20 d.

Ta proga šiandien mūsų bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko Martin Glaz Serup ir Malin Kivela paveikslėlių knygos „Jei sutiktum lokį“ ištraukos garsinis skaitymas. Dalyvavo Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai ir juos atlydėjusi bibliotekininkė Dalia Bielskienė bei lietuvių kalbos mokytoja Simona Kondrotienė.

Renginį vaizdžiai pristatė, su juo supažindino bei knygelės ištrauką nuotaikingai skaitė bibliotekininkė Dalia Šedienė.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

Tuomet vadinta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė pirmą kartą surengta 1997-aisiais. Jos tema buvo „Žodis Šiaurėje“. Šiuo metu Šiaurės šalių literatūros savaitę vykdo Šiaurės šalių asociacijų sąjunga, o finansinę paramą skiria Šiaurės ministrų taryba. Kiekvienais metais projektas sulaukia vertingų pastabų iš projekto priežiūros grupės, kurią sudaro atstovai iš visų Šiaurės šalių ir autonominių sričių. Grupė kasmet parenka metų temą ir pasiūlo knygas skaitymams.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi mūsų kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja mums apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje.

Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.