Kas vyko

Kvapų ir ramybės mokykla Pasvalio atvirame jaunimo centre

2022 03 28

Pasvalio atviras jaunimo centras kovo 17 d. atvėrė Kvapų ir ramybės kambarį savo lankytojams ir pakvietė į užsiėmimų ciklą, skirtą rūpintis emocine sveikata.

Kovo 17 d. ir 22 d. Pasvalio atviras centras kvepėjo vanile, karamele, karštu šokoladu ir ką tik iškeptu pyragu. To priežastis – centre vykę užsiėmimai „Prašom pyrago“.

Centro virtuvėje susirinkusios dvi komandos kepė pyragus su graikiniais riešutais, obuoliais, maskarponės sūriu, šokolado bei m&m dražė. Kol pyragai skrudo orkaitėje, užsiėmimo dalyviai rungėsi  Kahoot viktorinoje, kuri, žinoma, buvo apie pyragus.

Skaniausia užsiėmimo dalis – pyragų ragavimas įvyko Kvapų ir ramybės kambaryje. Čia kvepėjo ne tik pyragai, bet ir natūralūs eteriniai aliejai, skambėjo relaksaciniai gamtos garsai, paslaptingai švytėjo iliuminacijos.

Kovo 25 d. Pasvalio atviro jaunimo centro lankytojai gamino aromatingus vonios burbulus. Vilniuje veikiančios meno studijos „Artoteka“ edukatorės mokino maišyti kvapnią masę burbulams ir formelėmis išspausti burbulus. Ore sklandė lavandų, pelargonijų, čiobrelių, bergamočių kvapai, kurių eteriniais aliejais buvo kvėpinami burbulai. Kad burbulas blizgėtų ir įgytų spalvą buvo pilami dažantys avokadų, šaltalankių aliejai, dedama žėručio. Burbulus buvo galima puošti žolelėmis ir žiedlapiais. Atsisveikindamos „Artotekos“ edukatorės dalyviams linkėjo išmoktas žinias panaudoti kasdienybėje ir pagal nesudėtingą receptą namuose patiems kurti aromatinius vonios burbulus relaksuojančiai voniai.

Artimiausi Kvapų ir ramybės mokyklos renginiai:

Kovo 31 d., ketvirtadienį, 15.00 val. – kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink lūpų balzamą sau“.

Balandžio 1 d., penktadienį, 16.00 val. – paskaita „Eterinių aliejų paslaptys, jų kvapų galia“. Paskaitą ves eterinių kvapų žinovė Justina Nemeikšienė.

Balandžio 6 d., trečiadienį, 15.00 val. – kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink muiliuką sau“.

Renginių dalyviams būtina iš anksto registruotis tel. 8 659 06077.

Kvapų ir ramybės kambarys ir renginių ciklas surengti įgyvendinant projektą „Kvapų ir ramybės mokykla“, kurį finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Kvapų ir ramybės kambarys skirtas ramiai pabūti ir atsipalaiduoti kvėpuojant natūraliais eteriniais aliejais, klausantis gamtos garsų, stebint iliuminacijas. Lankytojams atviras įprastomis darbo valandomis Apsilankymai nemokami. Būtina išankstinė registracija tel. 8 659 06077. Kviečiame lankytis!