Kas vyko

Konferencija-diskusija „Knygos kelias: nuo knygnešių iki modernios bibliotekos“

2022 11 11

Šis ketvirtadienis bibliotekoje buvo šventiškai darbingas! Vyko konferencija-diskusija „Knygos kelias: nuo knygnešių iki modernios bibliotekos“. Tai – dalis projekto, kurį įgyvendindami, sukūrėme interaktyvų virtualų kultūrinį-turistinį maršrutą tuo pačiu pavadinimu.
Maršrutą šiandien pristatė bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė. O jau netrukus jį išbandyti kviesime visus. Sekant knygnešių pėdomis, kviesime pamatyti, kokį kelią mūsų krašte „nuėjo“ knyga!
Dalyvius ir klausytojus taip pat sveikino vieno iš projekto rėmėjų, Pasvalio rajono savivaldybės, atstovas vicemeras Stanislovas Kiudis.
Konferenciją moderavo bibliotekos direktorė (taip pat skaičiusi pranešimą bibliotekų ateities tema) ir viešųjų ryšių specialistė Kotryna Kraptavičiūtė.
Klausydamiesi pranešimų, įdėmiau pažvelgėme į unikalų knygnešystės fenomeną (šiuolaikiškai atgimusį ir pandemijos metu, galiojus suvaržymams), pasvalietiškus jos akcentus. Bei – šiandienos biblioteką, jai iškylančius iššūkius. Svarstėme, kokia didžioji knygų nešėja – biblioteka – galėtų būti rytoj? Kaip atliepti visuomenės poreikius? Kas šiandien yra biblioteka? Kokį vaidmenį ji atlieka nūdienos realybėje?
Dėkojame pranešėjams: istorikui, kultūros paveldo specialistui Gražvydui Balčiūnaičiui, knygnešio Stepono Povilionio proanūkiui gydytojui Viliui Povilioniui, Biržų rajono Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos atstovei Liudai Prunskienei, viešniai iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos – Džuljetai Maskuliūnienei, Vincui Grigui iš Vilniaus universiteto, Laurai Juchnevič (Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorei), Jolantai Zubienei – viešniai iš Skuodo rajono R. Granausko bibliotekos ir Gretai Kėvelaitienei – atvykusiai iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos.
Atvykę į konferenciją, lankytojai mielai užsuko ir į Mariaus Katiliškio kambarį!
Dalijamės dienos akimirkomis ir linkime – tegul kiekvieną mūsų, bibliotekininką ir skaitytoją, įkvepia laisvė, kurią nuo knygnešystės iki šių dienų modernios bibliotekos lydi Knyga!