Kas vyko

Kino festivalis bibliotekoje

2022 09 08

Kinas – visada šventė. O jei dar vidury dienos!
Šiandien bibliotekoje vyko tikri kino pietūs. Į Atvirą jaunimo centrą suplūdo kelios dešimtys Svalios progimnazijos aštuntokų. Juos atlydėjo mokytojos Dalia Balčiūnienė ir Vilma Ranonienė.
Dalyvavome 16-ajame Vilniaus tarptautinių trumpųjų filmų festivalyje. Stebėjome šių metų nacionalinio konkurso programą „Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 1“. Žiūrovų būrį pasitiko ir programą pristatė vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė.
Tai – penki trumpi lietuvių kūrėjų filmai („Techno, mama“, „Ieva“, „Pelkė“, „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“, „Apklausa“). Truputį pašėlę, ironiški, techno muzikos įkvėpti ir keliantys klausimus.
Klausimų filmai išprovokavo išties nemažai... Apie vidines žmogaus jėgas ir jų nesutarimus bei meilę... Apie tai, ką jaučiame. Ko bijome? Kas mus naikina? Kaip save kuriame?
Jaunuolių reakcijos – labai įvairios: juokas, tyla, šypsenos, išplėstos akys, susidomėjimas, priešiškumas ir susitapatinimas, jaudulys ir šnabždesys. Mokytojos susižavėjusios pripažino, kad, grįžus į klases, tikrai bus apie ką pasikalbėti...
Atsisveikindama, mūsų edukatorė Laima Bulakina palinkėjo darsyk išgyventi kiekvieno filmo istoriją ir pagalvoti – ką man ji sako?
Dėkojame organizatoriams ir dalyviams už kino šventę! O jau kitą savaitę kviesime į antrąją festivalio programą. Laukite anonsų!