Kas vyko

Gruodžio 21-oji – tarptautinė trumpametražių filmų diena

2021 12 22

„Trumpa, bet diena“ – renginių ciklas, skirtas tarptautinei trumpametražių filmų dienai – gruodžio 21-ajai – paminėti. Jo metu rodomos įvairios trumpųjų filmų programos. Šventės ašis – savaitę visoje Lietuvoje nemokamai rodomi animacinių filmų seansai vaikams. 

Nuo gruodžio 14 iki 21 dienos, su gausiu būriu vaikų žiūrėjome trumpametražių animacinių filmų programą „Trumpa, bet diena: animacinės išdaigos“. Bibliotekoje, kūrybos ir edukacijos erdvėje, svečiavosi vaikai iš Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriaus, Žadeikonių daugiafunkcio centro, VO „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centro, mokiniai iš Pumpėnų gimnazijos, Pasvalio „Svalios“ progimnazijos ir Pasvalio „Lėvens“ pagrindinės mokyklos. Vaikams skirtoje programoje žiūrėjome šešis Europos kūrėjų trumpametražius filmukus, kurie nukėlė vaikus į nuotaikingą pasaulį, kurį mažieji žiūrovai tyrinėjo sniege, zoologijos sode ir su padidinamuoju stiklu. Filmukai žiūrovams sukėlė daugybę emocijų, diskusijų, juoko, o taip pat ir pamąstymo. Vaikams patiko tai, kad jie buvo trumpi. Taip lengviau įsiminti bei perprasti pagrindinę idėją. Smagu buvo matyti plačias vaikų šypsenas ir skardų juoką. Nes būta ne tik pamokančių filmukų – skatinančių draugiškumą, supratingumą, švelnumą vienas kitam, bet ir šmaikščių. Išsirinkę labiausiai patikusį, vaikai papasakojo, kuo filmukas patiko ir įsiminė.

 „Trumpa, bet diena“ organizatorius – Lietuvišku trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Partneriai – Lietuvos kultūros taryba, Europos trumpametražių filmų platintojus vienijanti organizacija „Short Circuit”.

Mokytojai, vaikai ir mes bibliotekininkai sakome „AČIŪ“ organizatoriams už suteiktą galimybę sudalyvauti šventinėje trumpametražių filmų savaitėje ir už praskaidrintas žiemiškai šaltas dienas.

Vaikų erdvės informacija