Kas vyko

Geriausių metų skaitytojų apdovanojimai ir aktoriaus, rašytojo Juozo Gaižausko kūrybos vakaras

2022 05 01

     Nacionalinės bibliotekos savaitės pabaigą Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka įprasmino geriausių metų skaitytojų apdovanojimais ir aktoriaus, rašytojo Juozo Gaižausko kūrybos vakaru.
     Į renginį susirinko gausus būrys svečių. Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė džiaugėsi gausėjančiu ir vis dar besiplečiančiu naujų skaitytojų ratu.
     Neilgai trukus buvo atskleisti nominantai, kuriuos gražiai pristatė ir nuoširdžią padėką jiems išreiškė vyr. bibliotekininkė Irena Povilionienė.
     Metų skaitytojo vardas už 2021 metus viešosios bibliotekos Metų skaitytojų kategorijoje suteiktas Tadui Kvedarui, Urtei Čivilytei, Vilmai Monikai Šakarnienei. Rajono metų skaitytojų kategorijoje – Patricijai Raščiūtei, Erikai Murauskaitei, Loretai Garlauskienei.
     Specialiu Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos prizu ir Padėkos raštu apdovanota Jūratė Kivėnaitė už pastovų bendradarbiavimą, aktyvią ir kūrybingą savanorišką veiklą bibliotekoje.
     Visiems nominantams aidėjo garsūs plojimai, jų atėjimas įprasmintas specialiu muzikiniu intarpu ir fotografo blykste.
     Pasidžiaugus geriausiais – plojimais buvo pasitiktas aktorius, rašytojas Juozas Gaižauskas.
     Svečias įtaigia kalbos maniera lengvai užmezgė ryšį su žiūrovais. Jauki renginio vieta leido atsipalaiduoti, mėgautis J. Gaižausko vaizdingais pasakojimais apie teatrą, keliones, pristatytų knygų („Dievas su šlepetėmis“, „Tigras, glostantis pėdas“, „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“,) kodiniais žodžiais ir jų reikšme.
     Anot J. Gaižausko, knygos – daugiau negu pinigai. Kino filmai paremti knygomis, kartais gali sunaikinti istorijos grožį. Dėl šios priežasties autorius nesivaiko galbūt populiaresnio kelio vardan žinomumo.
     Atviras pokalbis su humoro prieskoniu ir paties autoriaus atliekami muzikiniai kūriniai renginį pavertė nepavaldžiu laikui.
     Renginio pabaigoje visi norintys galėjo įsigyti autoriaus knygų su autoriaus autografu, dedikacija, specialiu auksiniu antspaudu ir įspaudu.