Kas vyko

Fraktalinis piešimas ir ,,Draugotekos" edukacija

2023 04 07

Balandžio 6 d. į Romualdos Jankevičiūtės fraktalinio piešimo edukaciją atvyko Joniškėlio Gabrielės Petkavičaitės-Bitės gimnazijos 7 klasės auklėtiniai, lydimi mokytojos Vaidos Garnytės.
Dailės mokytoja R. Jankevičiūtė trumpai papasakojo apie fraktalinio piešimo saviraiškos metodą. Šis metodas yra tinkamas savianalizei, savijautai ir pasąmonės vingiams išreikšti ant lapo. Nupieštos linijos, formos ir panaudotos spalvos byloja apie žmogaus emocijas ir puikiai viską detalizuoja. 1 minutę „pakeverzojus“ juodu rašikliu užmerktomis akimis gautus rezultatus reikėjo nuspalvinti įvairiausiomis spalvomis.
Kiek žmonių – tiek skirtingų fraktalų štai ką šiandien supratome per šią edukaciją. Visi susidomėję galės aplankyti bibliotekos IV a. eksponuojamą autorės darbų parodą balandžio 7–39d.
Po šios edukacijos gimnazistai iš dailės mokytojos galėjo gauti išsamią analizę apie piešinyje užšifruotas žinutes. Po edukacijos lankytojai šią patirtį apibūdino kaip apsilankymą pas būrėją dėl piešiniuose užslėptos visos tiesos apie asmenybę.
Nutilus kūrybiniam šurmuliui, viešnios Romualda Jankevičiūtė ir Rasa Vasiliauskaitė, lankėsi rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje ir susipažino su šio klasiko gyvenimo bei kūrybos keliu.
Draugoteka – virtuali biblioteka, kurioje gali sutikti nepažįstamus veikėjus, su jais susipažinti ir susidraugauti. Sužinoti daugiau apie šį žaidimą pasitaikė proga gimnazistams.
Šią pamoką ir jos užduotis pristatė edukatoriai – Gintarė Gikienė ir Dainius Vareika.
Pirmojoje edukacijoje buvo parodytas žaidimo veikėjos Saulės paveikslas, o moksleiviai, sprendžiant iš vizuale matomų užuominų, turėjo apibūdinti Saulę ir jos pomėgius. Paskui buvo pateiktas aprašymas, kaip Saulė apibūdina save, ir išvardinamos knygos, kuriose galima sutikti panašių herojų.
Ar norėtų padėti neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiai Saulei pamatę ją gatvėje? Ar patys pasisiūlytų ar lauktų kol ji paprašytų pagalbos? Kaip jai padėtų? Kaip jaustųsi patys būdami tokioje padėtyje? Ar tokie žmonės kaip Saulė yra stiprūs? Į šiuos klausimus refleksijos metu atsakinėjo į šią edukaciją susirinkę vaikai.
Per antrąją edukaciją metu vaikams apibūdinti reikėjo paslaptingąjį Elijų. Tiek Saulės, tiek Elijaus apibūdinimas buvo gana sudėtingi, kadangi nebendraujant su šiuo nepažįstamuoju buvo sunku įvardyti jo pomėgius, būdo bruožus.
Vykdant užduotį kiekvienai komandai reikėjo iškirpti iš žurnaluose esančių puslapių jiems patinkančius paveiksliukus ir sukurti „superherojų“. Kokie jų vardai, galios, savybės ir gebėjimai –galėjo nuspręsti visa komanda. Po kūrybinio proceso vyko herojų pristatymas, kad būtų rastas pats įdomiausias.
Zenius, Marekas ir Mišrūnai – tokie „superherojai“ šiandien buvo sukurti bibliotekos Mokymų ir edukacijų erdvėje.
Po pamokos gimnazistai laiką leido Atvirame jaunimo centre, atsipalaidavo Kvapų ir ramybės kambario masažiniuose krėsluose.
Tikimės, kad nauji potyriai paskatins juos čia dar ne kartą grįžti bei leistis į dar vieną pažintį su mūsų biblioteka ir paskatins vaikus naudotis specialiais knygų išdavimo „paštomatais“ Joniškėlio ir Pasvalio miestų erdvėse.