Kas vyko

Filosofinė popietė. Konkurso apdovanojimai ir pašnekesiai

2022 05 16

Gegužės 13 dieną, Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Atviro jaunimo centro Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko filosofinė popietė, kurios metu apžvelgti neseniai vykusio filosofijos konkurso „Ką reiškia būti laisvam?“ rezultatai ir apdovanoti dalyviai!
Šia proga į renginį atvyko konkurso sumanytojai ir komisijos nariai. Nuotoliniu būdu iš Amerikos su publika kalbėjosi kraštietis filosofas, ilgametis bibliotekos bičiulis, filosofijos centro Pasvalyje idėjos autorius ir konkurso komisijos pirmininkas profesorius Algis Mickūnas. Jis linkėjo jaunuoliams laisvės niekada neuždaryti į narvą. Kad ir koks gražus jis beatrodytų...
Gyvai bendravome su filosofu, parengusiu knygų ir su A. Mickūnu, humanitarinių mokslų daktaru ir verslininku Žilvinu Svigariu iš Vilniaus universiteto. Jis dalijosi mintimis apie jaunuolių darbus bei supažindino su jų fragmentais. Žilvinas atkreipė dėmesį į kiekvieną esė, eilėraštį, piešinį ir fotografiją.
Kita komisijos narė – ir mūsų bibliotekos darbuotoja, žurnalistė Kotryna Kraptavičiūtė, šį renginį moderavusi. Ji pristatė, jog konkurse dalyvavo trylika jaunuolių iš įvairių rajono mokyklų, gavome penkiolika išskirtinių, apgalvotų darbų. Pripažino, kad juos buvo nuostabiai gera skaityti... Ir – jausti, jog jaunieji pasvaliečiai su rūpesčiu bei atidumu žvelgia į savo aplinką, pasaulį. Stengiasi suprasti tai, ką jaučia, ir apmąstyti savo patirtis.
Su dalyvių darbais taip pat susipažino filosofas, rašytojas, A. Mickūno mokinys, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Tomas Kačerauskas.
Dabar jūs galite tapti bet kuo... Aš jau negaliu būti, tarkime, muzikantas – nes pasirinkau kitką. O jūs esate kryžkelėje – Tomas kreipėsi į jaunuolius, primindamas, kokią šie turį laisvę. Jis pasidalijo ir šio pavadinimo kūriniu „Kryžkelė“ – mitologiniais simboliais ir filosofine potekste praturtintą pasaką – apie tai, ką savo gyvenimo kelyje pasirinko trys broliai, ir kas iš to išėjo. Jaunuoliai ir patys dalijosi mintimis, kaip supratę filosofinį pasakojimą.
Kartu į Pasvalį atvyko ir Tomo mama Aldona Kačerauskienė. Ji dėkojo A. Mickūnui, filosofijos mokiusiam jos sūnų, ir pasidalijo ištrauka iš pačios rašomos knygos – taip pat gyvenimo pasirinkimų tema. Be to, sužinojome, kad abu Tomo tėvai – kilę iš Pasvalio krašto! Nuostabu, kad mūsų žemė įkvepia filosofuoti...
Smalsumą ir domėjimąsi filosofija žadinanančiais prizais apdovanoti visi konkurso dalyviai: Elzė Vitartaitė, Gabrielė Januškevičiūtė, Roberta Trasauskaitė, Giedrė Rapševičiūtė, Tomas Bieliauskas, Simona Janulevičiūtė, Simas Varnauskas, Rugilė Paliukėnaitė, Klaudija Audickaitė, Viktorija Pučekaitė, Vaida Bubrevičiūtė, Rusnė Štopinytė, Jelizaveta Docenko. Nuoširdžiai jiems dėkojame ir džiaugiamės! O svečiai jaunuoliams linkėjo drąsos išlaikyti savo laisvę ir ieškoti dialogo...