Kas vyko

Edukacinis užsiėmimas „Kai akmuo prabyla“

2022 11 30

Vakar bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje (II a.) vyko edukacinis užsiėmimas „Kai akmuo prabyla“.

Pamoką vedė talentingas jaunasis skulptorius, Pasvalio rajono menininkų klubo „Rats“ ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus narys – Valius Remeika. Šiuo metu skulptorius gyvena ir kuria Saločiuose.

Polinkį kurti Valius juto jau ankstyvoje vaikystėje. Nuo plastelino dėžutės vaikystėje, molio Pasvalio muzikos mokyklos dailės skyriuje, link tvaresnės, tvirtesnės medžiagos – akmens Telšių dailės fakultete.

Ryškų pėdsaką skulptoriaus kelyje paliko dailininkas Boleslovas Tuskėnas. Taip pat didžiulę pagarbą Valius jaučia keramikei Nerutei Čiukšienei, kuri Pasvalio muzikos mokyklos dailės skyriuje ne tik supažindino jaunąjį kūrėją su mokomu dalyku, bet ir sudomino.
Renginyje galėjome išvysti dalį to laikotarpio Valiaus kurtų keramikinių – šachmatų figūrų skulptūrėlių, kurias menininkas lyg šiol labai saugo ir brangina.

Pastaruoju metu V. Remeika kuria iš akmens įvairius suvenyrus, nominacijas renginiams, apdovanojimus ir skulptūrėles. Jo darbų galima rasti įvairiuose Lietuvos vietose. Visa kūryba ir idėjos yra įgyvendinamos paprastuose lietuviško lauko akmenyse, kuriuose atgyja įvairūs gyvūnų, paukščių, augalų ar daiktų motyvai.

Vakar vykusiame renginyje dalį darbų susirinkusieji galėjo išvysti ir patyrinėti gyvai. Jų autorius dalyvius nuosekliai supažindino su skulptoriaus darbu, priemonėmis, kurių reikia norint sukurti skulptūras bei akmenų rūšimis.

Visi kas norėjo – galėjo bent trumpam prisiliesti prie akmens – pabūti skulptoriumi.
Valius specialiai šiam renginiui buvo paruošęs plokštę su piešinio užuomazga. Dalyviams liko tik specialių įrankių pagalba jį išryškinti. Šį procesą susirinkusieji atliko entuziastingai, su nekantrumu laukdami galutinio rezultato. Išryškėjus atvaizdui – plunksnai visi liko patenkinti ne tik pačiu rezultatu, bet ir procesu. Galbūt ši trumpa akistata su meno šaka – skulptūra, įkvėps dalyvius kurti, bandyti ir išbandyti dar daugiau naujovių.
O šis nuostabus susirinkusiųjų kolektyvinis darbas „Plunksna“ – bendru nutarimu – puoš mūsų biblioteką.

Už šią prasmingą dovaną dėkojame skulptoriui – Valiui Remeikai. Taip pat jam dėkojame už įdomią, turiningą ir atraktyvią pamoką. Tikimės, kad ateityje kūrėjas mus dar pradžiugins savo edukacijomis, o galbūt ir surengs personalinę parodą.