Kas vyko

Edukacijoje „Kaip atsirado knyga“ – naujas interaktyvus užsiėmimas „Knygos kelias“

2022 03 10

Bibliotekos Vaikų erdvės rengiama edukacija 3–5 klasių mokiniams  „Kaip atsirado knyga“ pasipildė nauju intreaktyviu užsiėmimu, kuriame vaikai mokosi gaminti knygą kaip viduramžių skriptoriai ir knygnešiai.

Edukacijoje vaikai supažindinami su knygos atsiradimo ir gamybos istorija. Patys pabando specialiu rašikliu – stiliumi parašyti ant molio lentelės, o interaktyviame užsiėmime „Knygos kelias“ kuria viduramžiais naudotą rašalą, pjausto pergamentą, riša knygą ir taip susipažįsta su rašalo gamybos būdais, knygos formatais, knygą sudarančiomis dalimis: knygos sąsiuviniu, nugarėle, tituliniu puslapiu ir priešlapiu.

Edukacijoje vaikams pristatoma seniausia bibliotekos knyga – 1897 m. išleista lenkų kalba parašyta Biblija, bei bibliotekoje esančios elektroninės skaityklės.

Vaikų erdvės edukacija „Kaip atsirado knyga“  vedama Kūrybos ir edukacijos erdvėje IV a. Joje kovo 8 d. sudalyvavo Svalios progimnazijos mokiniai.  Edukaciją vedė vyr. bibliotekininkė Lijana Markevičienė.

EdukacijaInformacija ir registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06305. Prieiga per internetą:  http://edukacija.psvb.lt/56-kaip-atsirado-knyga.