Kas vyko

Edukacija „Pasvalia arčiau žmogaus“

2022 06 14

Birželio 14 dieną Interneto skaitykloje jaunuolių kompanija gilinosi į Pasvalio dokumentijos lobynus. Vyresnioji bibliotekininkė Vaiva Samulėnienė vedė edukaciją „Pasvalia arčiau žmogaus“. Komandą iš Pasvalio muzikos mokyklos atlydėjo pavaduotoja Ramunė Maziliauskienė.

Pasirodo, apie 2009 metais įkurtą Krašto skaitmeninę biblioteką mokiniams girdėti dar neteko! Nutarta, kad edukacijos reikės ir mokytojams!

Dalyviai įsitikino, kad sistema labai naudinga - čia galima ieškoti informacijos mokyklos darbams, gilintis į savo krašto paslaptis, nes joje sukaupta visa galybė įvairių dokumentų: nuotraukų, raštų... Didelė dalis to, ką galima žinoti apie Pasvalį!

Vaiva pravedė trumpą naudojimosi instrukciją, pristatė sistemos turinį. Čia yra ir žemėlapių su lankytinais objektais, įvairių maršrutų, virtualių parodų, virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys, žinių patikrinimo testas...

Jaunimas ieškojo, kaip seniau atrodė Pasvalio gimnazija, žiūrinėjo Baltijos kelio nuotraukas, domėjosi rajono piliakalniais, sužinojo, kur seniau buvo muzikos mokykla. (Jei norite ir jūs, į paieškos laukelį rašykite ne pilną žodį, pvz., gimnaz.)

Pasidomėję, keliavo į Krašto galeriją. Čia apžiūrėjo interaktyvų žemėlapį, skaitė Vlado Braziūno eiles tarmiškai ir varžėsi tarpusavyje dalyvaudami viktorinoje apie Pasvalio kraštą. Azarto pagauti vaikinai norėjo revanšo - sudėliojo ir Pasvalio vaizdų dėlionę!

Svetainė nuolat tobulinama ir atnaujinama, kviečiame užsukti ir sužinoti šį tą naujo! http://www.pasvalia.lt/