Gegužės 9 d. bibliotekos Mokymų ir edukacijų erdvėje vyko edukacija „Kimočiai“. Ją vedė viešnia iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos – vyr. bibliotekininkė Giedrė Čarienė. Dalyvavo Pasvalio lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Nykštukų“, „Žiedelių“ ir „Bitučių“ grupės vaikai, lydimi mokytojų: Rasos, Zinaidos, Aldonos ir Mildos.
Edukatorė Giedrė susirinkusiesiems pristatė nepaprastus minkštus žaislus – kimočius – turinčius jausmus.
Šiais žaislais siekiama stiprinti vaikų ir tėvų ryšį bei ugdyti jų savigarbą, pasitikėjimą savimi ir emocinį intelektą. Kimočiai padeda tėvams ir vaikams kalbėtis apie jausmus. Vaikai mokosi jausmų pavadinimų, kaip bendrauti, kaip valdyti savo jausmus. Japonų kalboje žodis „kimochi“ reiškia jausmą. Kiekvienas kimočis slepia kokį nors jausmą! Jausmai – tai mažos pagalvėlės. Vienoje jų pusėje yra jausmo pavadinimas („laimingas“, „liūdnas“, „paikas“, „drąsus“…), kitoje – atitinkama veido išraiška. Visi kimočiai (personažai) turi ypatingas kišenėles, kur galima įdėti norimą jausmų pagalvėlę.
Šios dienos edukacijos „Kimočiai“ personažai buvo Debesėlis, Katė, Dobilėlis, Vikšrelis, Lipšniakojė ir visų jų vienytoja – Balandė Meilė. Žaislai – turintys skirtingus charakterius, jausmus ir pomėgius, bet neabejingi švelnumui, kurio galėjo gauti iš mūsų mažųjų dalyvių prisilietimų ir apkabinimų. Susipažinę ir pažinę juos, vaikai sustoję ratu žaidė žaidimus, skatinančius jų bendrystę, empatiją ir draugiškumą – įtraukiant vieną iš žaismingųjų kimočių – Vikšrelį. Žaislai – mokantys kaip reikšti emocijas ir jausmus ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.
Džiaugiamės galėję apie šiuos teigiamą poveikį keliančius kimočius išsamiau išgirsti iš pačios viešnios Giedrės lūpų. Galbūt tai paskatins šią naujovę įsileisti ir į kitas mokymo, lavinimo įstaigas. O galbūt tiesiog taps gražia tėvų ir vaikų bendravimo tradicija namuose.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |