Kas vyko

Biblioterapiniai užsiėmimai su Jūrate Sučylaite

2022 10 21

Šiais metais mūsų biblioteka įgyvendina iš Žadeikėlių kaimo kilusio rašytojo, eseisto, pedagogo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Pasvalio krašto Garbės piliečio Jono Mikelinsko (1922–2015) šimtmečiui paminėti skirtą projektą „...mano gimtinė yra tik pasaulio pati pradžia“.

Šiandien bibliotekos Interneto skaitykloje (II a.) vyko 2 biblioterapiniai užsiėmimai, skirti paminėti ir įprasminti rašytojo Jono Mikelinsko kūrybinį palikimą bei pagerinti bendruomenės narių psichologinę ir emocinę savijautą.

Užsiėmimus, vykusius 10 ir 13 valandomis vedė poezijos terapeutė, gydytoja psichiatrė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė dr. Jūrate Sučylaitė.

Biblioterapijos dalyviai buvo mokomi lėtojo skaitymo ir gilesnio susimąstymo apie būtį. Kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos dabartinei gyvenimo valandai ir gyvenamajai aplinkai atrasti.

Kas yra bendra dabartyje ir vaikystės, paauglystės metų valandose, kai mokėmės svajoti? Ar mokykla, apie kurią rašė Jonas Mikelinskas, yra tik istorija? Kokio gyvybės vandens kiekvienas atsinešam.

Biblioterapinių užsiėmimų dalyviai liko sužavėti ir įkvėpti prasmingai praleisto laiko.