Kas vyko

Bibliotekos mobili komanda su edukaciniais užsiėmimais lankėsi Pušaloto kaimo bibliotekoje

2022 07 16

Liepos 14 dieną Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos edukatorių komanda, pakviesta bibliotekininkės Veros Mašalienės, lankėsi Pušaloto miestelio bibliotekoje su dvejais edukaciniais užsiėmimais.

Atostogaujantys Pušaloto vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „PASVALIA arčiau žmogaus“. Jos metu Pasvalio krašto kultūros paveldo e. biblioteką „PASVALIA“ http://www.pasvalia.lt/ administruojanti vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė papasakojo apie e. bibliotekos ištakas ir priežastis, pristatė talpinamus Pasvalio krašto dokumentus, nekilnojamojo paveldo objektus, virtualias parodas, žaidimus ir dar daugybę e. bibliotekos galimybių.

Edukacijos dalyviai buvo kviečiami aktyviai naudotis „PASVALIA“. Edukacijos pabaigoje teisingai į klausimus atsakę dalyviai buvo apdovanoti, buvo išdalyti „PASVALIOS“ lankstinukai, Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos, šiemet švenčiančios 85-metį, skirtukai ir kalendoriukai.

Kitoje edukacinėje programoje „Bitė ir aš“ vaikai galėjo įsiklausyti, pajausti ir įkvėpti dalelę gamtos.

Edukaciją vedė viešosios bibliotekos darbuotojos Lijana Markevičienė ir Rita Baltrukienė.

Edukacija „Bitė ir aš“ – tai gamtos pažinimo skaitiniai vaikams, kur ne tik mokomės apie ekologiją ir pagarbą gamtai, bet ir įsiklausome, uodžiame, liečiame, kuriame.

Edukacijoje vaikai skaito istoriją apie mergaitės ir bitės draugystę, sužino apie bičių gyvenimą, mokosi pažinti augalus iš žiedų ir sėklyčių, sėja, kad bitutės turėtų iš kur nešti nektarą, ir gauna dovaną – vazonėlį su savo pasėtomis sėklytėmis, kad patys galėtų jas sudaiginti.