Kas vyko

Biblioteka traukia vinilo plokštelių gerbėjus!

2022 04 27

     Šįvakar bibliotekos antrajame aukšte, jaukiai traškėdamos, sukosi vinilinės plokštelės... „Mono arba Stereo“ erdvėje susibūrė vinilo mylėtojai! „Atgimusios skambėti“ – taip pavadinta netradicinė muzikos ir pokalbių popietė.
     Į pirmąjį susitikimą atėjo nedidelis, bet entuziastingas vintažinės muzikos laikmenos gerbėjų būrelis. Jie – ir patys muzikantai, tad žino, jog vinilinės plokštelės skleidžiamas garsas – natūraliausias žmogaus ausiai. Beje, jaunoji karta taip pat ima tai vertinti! Pastaruoju metu grįžta senosios mados, muzika... Matyt, pasaulis išsiilgo kokybės, jaukumo? Be to, klausytis muzikos iš patefono – ir ritualas. Tam reikia šiek tiek daugiau laiko, kruopštumo nei tiesiog įsijungti kompiuterį. Toks ritualas ramina, sutelkia dėmesį.
     Pasvaliečiai atsinešė mėgstamiausių įrašų, papasakojo istorijų. Bibliotekininkė Vaida Gabrienė pristatė ir mūsų plokštelių kolekciją – turime maždaug puspenkto šimto! Uždėjome plokštelę bibliotekos patefone, klausėmės septintojo dešimtmečio roko (pamenate „Creedence Clearwater Revival“? Kokią energiją skleidžia to meto muzika!) ir kalbėjomės... Kaip sovietmečiu reikėjo pasistengti, ieškant vinilo, o už jį kartais – pakloti visą atlyginimą! Kaip, ausis ištempę, klausėsi Liuksemburgo radijo – laisvojo pasaulio garso. Ir kokia laisve degė jaunimas, kuriam teko gyventi absurdiškoje santvarkoje... Vinilo plokštelės – ne šiaip senoviškas diskas. Tai – simbolis, grąžinantis pasiutusio veržlumo, laisvės troškimą. Juk ir šiandien kartais reikia tai iš naujo pajusti...
     Sutarėme – susitiksime vėl. Galbūt ir jūs kolekcionuojate vinilo plokšteles, mėgstate klausytis muzikos iš patefono? Kviečiame užsukti į „Mono arba Stereo“ erdvę bibliotekoje!