Kas vyko

Atlikėjo, muzikanto Stanislavo Stavickio-Stano knygos „Kodėl aš?“ pristatymas

2022 09 20

Šiandien bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko susitikimas su atlikėju, muzikantu Stanislavu Stavickiu-Stano – žinomu, kaip grupės „Delfinai“ įkūrėju.

Tik šį kartą renginyje skambėjo ne dainos, bet buvo pristatyta autorinė Stano knyga „Kodėl aš?“.

„Kodėl aš?“ – tai atviras ir sukrečiantis biografinis romanas. Vėžys pažadina visiškai nelauktus, autoriaus sielos gilumoje dešimtmečius tūnojusius jausmus, o likimas susidėlioja taip, kad sunku patikėti įvykių realumu. Stano istorija įkvepia ir verčia susimąstyti, ar vėžys tikrai yra baisiausia gyvenimo rykštė.

Be didelės pompastikos, bet nuoširdžiai iš paties autoriaus lūpų galėjome išgirsti knygos atsiradimo istoriją.

Apie skaudžius išgyvenimus kalbėti nėra lengva, tačiau svečias tą darė lengvai ir įtaigiai, sukurdamas jaukią atmosferą. Jis noriai dalijosi mintimis, patarimais, atsakė į susirinkusiųjų užduodamus klausimus.

Kaip paaiškėjo – iš pradžių gimė knygos pavadinimas, o tik vėliau jo pagrindimas.

Knygą autorius rašė reguliariai po 2–3 valandas į dieną. Visas procesas užtruko apie 6–8 mėnesius. Pirminis knygos pavadinimas neišėjęs į viešumą – „Jūros gyvūnas susirgęs upės gyvūno liga“.

Nors autorius knygą rašė dėl savęs, kad galėtų išsipasakoti, ji gali tapti puikia pagalbine priemone sergantiems, kuri leistų suprasti, pajausti, kad jie nėra vieni.

Renginio pabaigoje visi norintys galėjo įsigyti autoriaus knygą su paties autoriaus autografu.