Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2016 metų renginiai / Pokalbis jaunimui apie nusikaltimų prevenciją
 • Vasario 16-osios palinkėjimai Lietuvai

  palinkejimai lietuvai"Gink savo vardą", "Nepranyk Lietuva", "Būk stipri", "Saugok žmones", "Gerbk mus, gerbsime tave". Tokius palinkėjimus Lietuvai Vasario 16-tosios proga rašė vaikai iš Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro.

  Skaityti daugiau...

 • Ištremtos kraštiečių šeimos išgyvenimai atgijo knygoje

  rimantas kuprys mazaAr prieš 76 metus į Sibirą vežami mūsų krašto mokytojai Adelė ir Aleksas Kupriai galėjo įsivaizduoti, kad gyvuliniame traukinio vagone ant jų rankų miegantis penkių savaičių sūnus vieną dieną išleis knygą, aukštinančią tėvų ištvermę ir žmogiškumą nežmoniškoje tremtyje? Šią knygą, pavadintą "Saugoti amžiams: mūsų šeimos tremties istorija" tremtinių vaikas Rimantas Kuprys pasvaliečiams pristatė vasario 10 d. bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • Meškalaukio bibliotekoje pagerbta Duonelė

  duonaIš mažų dienų, iš mamytės meilės ir gardžios ką tik iškeptos duonos kvapo sklidinos kaimo pirkios ataidi jos ištarti žodžiai: „Nė vienas nemirs badu, jei ant stalo bus duonos“. Paėmusi į rankas praaušusį kryžiumi paženklintą kepalą, pirma jį pabučiuodavo, tada riekdavo po riekę ją apstojusiems vaikams.

  Skaityti daugiau...

 • Bernardo Brazdžionio 110-mečio minėjimas

  brazdzionis„Bernardo Brazdžionio didybę įrodo jo pritraukiamos minios žmonių. Šiandien, minint Poeto 110-ąjį gimtadienį, Pasvalio bibliotekos salė perpildyta, o tais 1989 m., per jo apsilankymą gimtuosiuose Stebeikėliuose, žmonių buvo tiek, kiek pievoje dobilų." prisiminė buvęs Pasvalio kultūros skyriaus vedėjas Vidutis Lauraitis,

  Skaityti daugiau...

 • Protmūšis „Esu blaivus ir sąmoningas“

  protmusis blaivusBibliotekos jaunimo erdvė „Mono arba stereo“ drauge su Pasvalio Visuomenės sveikatos biuru parengė jaunimui protmūšį „Esu blaivus ir sąmoningas“, supažindinantį jaunuolius apie svaigiųjų medžiagų poveikį žmogaus organizmui. Pirmasis toks protmūšis erdvėje įvyko sausio 31 d. Laimėjo Vaškų jaunuoliai, susirungę su Pasvalio, Ustukių ir Pajiešmenių komandomis.

  Skaityti daugiau...

 • Žeimelio jaunimas Mariaus Katiliškio kambaryje

  katiliskis PAKRUOJISDar vienas susitikimas rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje, kelionė jo gyvenimo ir kūrybos keliais. 2017 m. sausio 31 d. Pakruojo rajono Žeimelio gimnazijos dvyliktokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Vita Songailiene apsilankė Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje.

  Skaityti daugiau...