Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / Ištremtos kraštiečių šeimos išgyvenimai atgijo knygoje
 • Vasaros nuotykis su biblioteka

  vasaros skaitymaiKas yra „Vasaros nuotykis su biblioteka“? Tai skaitymai vaikams už bibliotekos sienų, kuriuos Pasvalyje per vasarą rengia miesto bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Tai priminimas vaikams, kad knyga yra lobis. Tai priminimas tėveliams, kad skaitymas drauge - viena veiksmingiausių priemonių vaiko vaizduotei lavinti ir tarpusavio ryšiui sustiprinti. Šiais skaitymais taip pat pažymimas bibliotekos 80-metis.

  Skaityti daugiau...

 • Gedulo ir Vilties dieną vyko filmo peržiūra

  gyveno senelis ir bobutė mazasUždavinys: 1941 m. birželio 14 d. 1729 gyvuliniais vagonais iš Lietuvos į Sibirą išvežta 48 tūkstančiai žmonių. Kiek jų vidutiniškai tilpo viename vagone? Šį uždavinį ir daugiau faktų apie lietuvių trėmimus Gedulo ir Vilties dieną bibliotekos lankytojai išgirdo režisierės Giedrės Bendoriutės 2007 m. sukurto filmo  „Gyveno senelis ir bobutė“ peržiūroje. Po peržiūros vyko viktorina.

  Skaityti daugiau...

 • 9-tajame Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydyje

  saskrydyje BygailiuoseBirželio 10-11 d. Bygailiuose (Panevėžio r.) vykusiame 9-tajame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje pasvaliečiai laimėjo pirmą vietą ir ateinančią vasarą rengs sąskrydį Pasvalio rajone. Sąskrydyje taip pat dalyvavo Zarasų, Kupiškio, Rokiškio, Panevėžio rajonų bibliotekų darbuotojai. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos komanda laimėjo už geriausią savo stovyklavietės pristatymą ir už sėkmingą pasirodymą komandinėse rungtyse.

  Skaityti daugiau...

 • „Poezijos pavasaris 2017“ Pasvalio krašte

  poezijos paukstis mazasPoezijos mylėtojams gegužės 28 d. Pasvalio krašte buvo ypatinga: žymūs poetai ir vietos literatai tądien susitiko bendruose poezijos skaitymuose. Vaškuose, Pumpėnuose ir Krinčine skambėjo eilės, skaitomos tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2017“ svečių ir Pasvalio rajono poezijos šventės „Krinčino verdenės“ dalyvių – literatų klubo „Užuovėja“ narių, pasvaliečių gimnazistų.

  Skaityti daugiau...

 • Paroda „Biblioteka ir draugai“: praktiška ir gražu

  Biblioteka ir draugai mazasGegužės 15 d. - birželio 15 d. bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ir 3 a. fojė atidaryta jungtinė rankdarbių paroda-mugė „Biblioteka ir draugai“, kurioje eksponuojami rankdarbiai - ne tik dailūs, bet ir praktiški, tinkami pasipuošti ir namus pagražinti. Dauguma parodos eksponatų pagaminti iš perdirbamų buitinių atliekų. Rankdarbius galima įsigyti.

  Skaityti daugiau...

 • Tėvo Roko paslaptis praskleista Pasvalyje

  tėvas rokas

  Kas buvo prieš 115 metų Joniškėlio krašte Jurgeniškių kaime gimęs kapucinas Tėvas Rokas - Kazimieras Macelis (1902-94)? Į šį klausimą pabandė atsakyti knygos „Tėvo Roko paslaptis“ sudarytojai dr. Valentina Šereikienė ir kunigas Vincentas Tamošauskas OFM Cap. Per jų apsilankymą Pasvalyje ir Joniškėlyje gegužės 11 d. prisimintas žmogus, kurį vienuoliai kapucinai vadina savo Mokytoju ir kuris per asketišką tarnystę, fizinį ir protinį triūsą visą gyvenimą nešė žinią ligoniams ir kenčiantiems „Tu esi reikalingas“. Knygos sudarytojai teigia, kad jis taip pat turėjęs aiškiaregystės dovaną.

  Skaityti daugiau...