• Rajono literatai kūrybinio žodžio popietėje Meškalaukyje

  meskalaukio poezijos dienaPulkų pulkais į gimtinę grįžta paukščiai, žiedelius į saulę jau kelia žibutės, ant karklo šakelių sutūpę prieš saulutę šildosi švelnučiai pūkučiai kačiukai... Na, gryna poezija ir tiek. Taip išsiilgto pavasario sekmadienis sutapo su Juozapynėmis ir pempės diena. Dešimtąkart poezijos mūzos pakviesti į Meškalaukio daugiafunkcio centro salę rinkosi rajono literatai, atlikėjai pažymėti pasaulinės poezijos dienos. Ši kūrybinio žodžio popietė buvo skirta kraštiečio, iš Pažąsų kaimo kilusio kunigo, poeto Pranciškaus Masilionio SJ gimimo 115-osioms metinėms pažymėti. 

  Skaityti daugiau...

 • Filmo peržiūra Žemės dienai paminėti

  bebriuko nuotykiaiMinint tarptautinę Žemės dieną, „Mono arba stereo“ erdvėje surengta pažintinio filmo apie gamtą „Bebriuko nuotykiai“ peržiūra. Filmo susirinko pažiūrėti Pasvalio Šv.Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro lankytojai.

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekos 80-mečiui skirta mokslinė konferencija

  biblPasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka, minėdama 80-ties metų jubiliejų, kovo 17 d. surengė konferenciją „Biblioteka – kultūrinės nepriklausomybės kūrėja ir bendruomenės stiprėjimo garantas". Konferencija buvo skirta bibliotekininkams, bibliofilams, švietėjams ir visiems besidomintiems bibliotekų ir informacinių technologijų vaidmeniu šiuolaikinėje visuomenėje. Pranešimus joje skaitė svečiai

  Skaityti daugiau...

 • Gitanas Nausėda dalijosi mintimis apie savo knygų kolekciją

  nauseda mazasKovo 15 d. bibliotekoje vyko susitikimas su finansininku bibliofilu Gitanu Nausėda, kuris kalbėjo tema „Asmeninių bibliotekų įtaka kultūrai ir asmenybės ugdymui“. G. Nausėda pasakojo apie savo gyvenimo kelią knygų kolekcionavimo ir savos bibliotekos kūrimo link.

  Skaityti daugiau...

 • 80-mečio jubiliejus su aktoriumi Regimantu Adomaičiu

  adomaitis mazaKovo 14 d. Pasvalio bibliotekoje lankėsi legendinis kraštietis - aktorius Regimantas Adomaitis su autobiografine  knyga „Smėlio pilys: vaidmenys, tekstai, laiškai“. Drauge su aktoriumi viešėjo knygos sudarytoja teatrologė Daiva Šabasevičienė. 80-metį švenčiantis aktorius sveikino Pasvalio biblioteką su tokiu pačiu jubiliejumi ir susitikimą skyrė prisiminimams apie Pasvalio kraštą.

  Skaityti daugiau...

 • Projekto „Atrask save“ savanorių apsilankymas

  mazas savanoriai 2Jaunuoliai, dalyvaujantis Lietuvos darbo biržos projekte „Atrask save“, kurio partneris yra Pasvalio Mariaus Katiliškio biblioteka, kovo 13 d. rytmetį praleido bibliotekoje

  Skaityti daugiau...