Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Harmonijos kvadratas. Joseph Maroon, Carrie Kennedy

Diagnozė blogmamė. Giedrė Augustauskienė, Rūta Prialgauskienė

diagnoze blogmame

Blogamamėmis save vadinančios Giedrė Augustauskienė bei Rūta Prialgauskienė rašo linksmą interneto dienoraštį skirtą mamoms, kurios nesijaučia tobulos. Autorėms kilo mintis savo idėjomis pasidalinti ir knygoje – taip gimė „Diagnozė blogamamė: nebijančiom pasakyti: aš neideali“.

Vaiko gimimas yra šventė kiekvienai šeimai. O moters gyvenime nėštumas – vienas įsimintiniausių laikotarpių. Tačiau viskas gražu tik žiūrint socialinių tinklų paveiksliukus. Regis, kad visos kitos mamos yra tobulos. Jų vaikai miega tiek valandų, kiek nurodyta gydytojų rekomendacijose, be problemų valgo nustatytu laiku, mamos pasitempusios, niekada nepavargsta, šypsena neblėsta. Tobulas gyvenimas! O dar jei viešai prisipažįsti, kad tau kažkas nepavyksta, tai būtinai sulauki supermamyčių puolimo. Deja, gyvenimas tobulas yra tik ekrane, o šiapus jo moterys susiduria su realybe. Vaikui pučia pilvą, jis nemiega, o mažylį nuraminti gali tik čiulptukas, kurio internautai griežtai neleidžia naudoti. Ne vieną moterį apima neviltis dėl to, kad jų gyvenimas nėra tobulas. Iš pagrindų pakeisti tokį požiūrį pasišovė blogamamės!

Blogamamės drąsiai rėžia, kad jos nėra tobulos, daug ko nemoka, savo vaikus augina ne pagal vadovėlius. Šios mamos teigia, kad siekti tobulumo būdinga visiems, tačiau iš tiesų į gyvenimą reiktų žiūrėti ne taip sudėtingai ir pasitelkti humoro jausmą.

„Diagnozė blogamamė: nebijančiom pasakyti: aš neideali“ – priešingybė supermamų taisyklių rinkiniui. Ši knyga skirta mamoms, kurioms trūksta palaikymo, tai šmaikštus žvilgsnis į motinystę. Autorės teigia, kad laiminga blogamamė moka pasijuokti ir iš savęs, ir iš savo vaikų. Jos gyvenimas yra tikras – su nesuvaidintu džiaugsmu bei realiomis nesėkmėmis. Autorės linki, tiesiog mažiau įsitempti – mamystė yra jėga! Knygoje pateiktas įžvalgas aptaria ir ginekologė Gintarė Čipinienė.

Giedrė Augustauskienė ir Rūta Prialgauskienė augina berniukus. Šios dvi moterys įkūrė tinklaraštį „Blogamamė“, kuris subūrė jau beveik dešimt tūkstančių palaikymo ieškančių tėvų. Autorės prisipažino, kad rašyti knygą nebuvo lengva. Giedrė gyvena Vilniuje, o Rūta – Kaune. Jos nuolat viena kitą kritikavo ir ne vieną kartą galvojo viską mesti. Tačiau autorės nepasidavė, o netobulos mamos dabar jau turi joms skirtą ir gero humoro kupiną palaikymo knygą „Diagnozė blogamamė: nebijančiom pasakyti: aš neideali“. Blogamamių bendruomenė buriasi „Facebook“ grupėje „Blog’mamės užrašai“.

Daugiau naujų knygų