Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Mano bosas – idiotas. Thomas Erikson

Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje. Matt Parker

klastingasis pi

Australo Matt Parker knyga „Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ yra pirmasis pasaulinis bestseleris apie matematiką. Tikras saldainiukas tiems, kurie nori suprasti, kokią įtaką matematika daro mūsų kasdieniniame gyvenime! Matt Parker pasakoja lengvai suprantamai ir šmaikščiai.

„Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ iliustruoja kiek daug mūsų gyvenime yra matematikos: kompiuterių programos, finansų sektorius, inžinerija ir kt. Matematika padeda pastatyti tiltus ir dangoraižius, sukurti eismo valdymo sistemas bei valdyti lėktuvus. Ir matematika dažniausiai tyliai atliekasavo darbą užkulisiuose, kol neįvyksta lemtinga klaida. Apie tokias klaidas šioje knygoje bus kalbama daug. Matematiką lengva ignoruoti, kol netinkamoje vietoje padėtas taškas sugriauna vertybinių popierių rinką, vienetų konvertavimo klaida nulemia lėktuvo katastrofą arba kažkas padalija iš nulio ir sunaikina laivą vandenyno viduryje.

„Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ yra knygos ilgio atsakymas visiems tiems, kurie mokykloje kėlė ranką ir klausė, kada gi visą tą nemėgiamą matematiką panaudos gyvenime. Jau naudojame! Nuolat!

Autorius, kaip pavyzdžius naudoja realaus pasaulio matematines nesėkmes susijusias su internetu, dideliais kiekiais duomenų, elektronika, kelio ženklais, Romos imperija. Šiais pavyzdžiais jis iliustruoja matematikos svarbą ir parodo kiek daug jos yra kiekvieno žmogaus gyvenime. Autorius sako, kad matematika neturi puikių žmogiškų savybių, bet visiems būtų geriau laikyti ją sajungininku. Knyga pilna anekdotų, galvosūkių, užduočių ir juokingų klaidų, nes klysti yra smagu. Bent jau taip sako autorius, kuris be to, kad rašo knygas, dar ir keliauja po pasaulį kaip stand-up komikas bei rengia šou – apie matematiką, žinoma.

Matt Parker gimė 1980 metais Ausralijoje. Matematika ir mokslu pradėjo domėtis dar prieš pradėdamas lankyti mokyklą. Vėliau autorius mokėsi Australijos Vakarų Universitete, kur iš pradžių įstojo į mechanikos inžinerijos specialybę, bet greitai ją pakeitė į mėgiamą matematiką. Po universiteto persikraustė į Londoną, kur dirba mokytoju. Mat Parker yra knygų apie matematiką autorius, stand-up komikas ir filmukų „Youtube“ kūrėjas. Jo kuriamus vaizdelius apie matematiką peržiūrėjo jau daugiau nei šimtas milijonų žmonių. Taip pat autorius rašo matematinius straipsnius leidiniui „The Guardian“, dažnai dalyvauja BBC laidose.

Daugiau naujų knygų