Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą. Gediminas Kulikauskas

Korikas. Daniel Cole

korikas

Surasti mįslingų žmogžudysčių vykdytojus – nelengva užduotis net labiausiai patyrusiems detektyvams. O ką daryti, jei negyva ne tik žudiko auka, bet ir jis pats? Prabėgus pusantrų metų po „Skudurinės lėlės“ žmogžudysčių, britų detektyvų kūrėjas Daniel Cole sugrąžina skaitytojus į stulbinantį anos istorijos tęsinį – trilerį „Korikas“.

Jau aštuoniolika mėnesių kaip detektyvė Emilė Bakster stengiasi užmiršti ankstesnės bylos aplinkybes ir sunkumus. ji priversta susitaikyti su savo kolegos ir bičiulio Viljamo Foko dingimu. Tačiau į atminties užkaborius nustumta praeitis primena apie save ir su nauja jėga užklumpa Emilę jai to visiškai nesitikint.

Detektyvės pagalbos tikisi du iš JAV atvykę specialieji agentai. Susitikime ji susipažįsta su paslaptingos žmogžudystės Niujorke aplinkybėmis: ant Bruklino tilto rastas kabantis lavonas, ant jo krūtinės įrėžtas žodis JAUKAS. Negana to, jį nužudžiusio nusikaltėlio kūnas ištraukiamas iš upės, o jo krūtinę darko žodis LĖLĖ.

Netrukus identiškas nusikaltimas sukrečia ir Londoną. Detektyvų akivaizdoje žūsta jaukas, o jį nužudžiusi lėlė atima sau gyvybę. Pamažu aiškėja ženklai, rodantys šių nusikaltimų ryšį su Skudurinės lėlės istorija. Nusikaltimų daugėja abipus Atlanto, o detektyvų komandai reikia iš atskirų šukių bandyti sudėti nuoseklų vaizdą. Bakster priversta pamiršti praeitį, susiimti ir pradėti viską iš naujo – dabar svarbiausia sustabdyti dar vieną nusikaltėlį.

Ką vilioja JAUKAS? Kas tampa LĖLĖMIS? Ir kas tampo šias marionetes už virvučių?

Britų rašytojas Daniel Cole (Danielis Koulas) jau spėjo pelnyti naujojo kriminalinės literatūros genijaus vardą. Anksčiau paramediku dirbęs vyras savo tekstuose atkuria ypač tikroviškas žmogžudysčių scenas, o jo personažai nevengia irjuodo humoro. „Korikas“ – antroji knyga iš detektyvo Viljamo Foko serijos, palankiai sutikta visame pasaulyje ir išleista daugiau kaip 30 šalių.

Daugiau naujų knygų