Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Taikiklyje. Taylor Adams

Gimę nusikalsti. Kimberley Chambers

gime

Britų rašytojos Kimberley Chambers vieną naujausių romanų (išleistas 2018 metais) „Gimę nusikalsti“ (Life of Crime) recenzentai vertina vienareikšmiškai – tai nepaprastai įraukiantis, šviežias, greitai perskaitomas, kupinas įtampos ir dramų kūrinys.

Romano herojaus Džeisono Ramplingo gyvenimo pradžia nebuvo labai gera, ir jis yra pasiryžęs panaudoti visą savo žavesį, protą ir išvaizdą, kad viską pakeistų, net jei dėl to tektų nusikalsti. Romano „Gimę nusikalsti“ istorija prasideda 1994 metais, prašmatniai ir stilingai tęsiasi iki 2010 metais, o tuomet Kimberley Chambers smogia stiprų siužetinį smūgį.

Rašytoja mezga į melodramą panašų pasakojimą, su įtaigiais herojų charakteriais ir energinga aplinka. Recenzentai pažymi, kad romanas „Gimę nusikalsti“ yra labai kinematografiškas. Stebėti socialinių būstų rajone gimusio ir augusio Džeisono Ramplingo kovą su likimu taip pat įdomu kaip stebėti kvapą gniaužiantį serialą. Ypač jautriai vaizduojami romano herojaus bendrakeleivių likimus. Melisa už Džeisono ištekėjo noriai ir džiūgavo, galvodama, kad ištraukė sėkmingą loterijos bilietą, bet metams bėgant laukti nežinia kur besibąstančio vyro nusibosta. Aišku, Melisa kaip pasiklojo, taip ir išsimiegojo, bet ar jį pasiryžusi ir toliau miegoti toje pačioje lovoje?

Džeisonas, atlikęs bausmę kalėjime, ketina pasitraukti iš nusikalstamo kelio, bet ne dabar, ne šią akimirką. Dar reikia atlikti vieną pelningą, visas problemas išspręsiantį reikalą. Tačiau šis Kimberley Chambers sugalvotas finalinis žaidimas gali pagrindiniam veikėjui kainuoti viską.

Kimberley Chambers gyvena Rytų Londone. Iki trisdešimt aštuonerių metų (tik jų sulaukusi ji parašė savo pirmą romaną) rašytoja vedė diskotekas, prekiavo kvepalais, vairavo taksi. Šiuo metu ji visą laiką skiria tik literatūrai. Autorė išleido vienuolika didžiulės sėkmės sulaukusių romanų. Kimberley Chambers kūriniuose atskleidžiamas rūstus Ist Endo nusikaltėlių gyvenimas. Jos išskirtinis stilius, kupinas ir humoro, ir šilumos, ir smurto, pelnė jai ištikimą ir vis augantį gerbėjų būrį. Romanas „Gimę nusikalsti“ iškart pateko ir kelias savaites išbuvo „Sunday Times perkamiausių knygų sąraše.

Daugiau naujų knygų