Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Diena, kai įvyko nelaimė. Nuala Ellwood

Kiekvienas žmogus. Philip Roth

kiekvienas

Philipo Rotho romanas „Kiekvienas žmogus“ pasakoja vieno paprasto žmogaus gyvenimo istoriją. Tai - ant intymumo ir universalumo ribos balansuojantis pasakojimas apie gyvenimą ir mirtį, netektį ir gailestį, ir apie stoišką akistatą su pasauliu.

Amerikiečių moderniosios literatūros klasikas Philipas Rothas apdovanotas ne vienu prestižiniu apdovanojimu. Jo kolekcijoje – Pulitzerio, Bookerio, Nacionalinė knygų ir kitos ne mažiau garsios premijos. Jis vadintas vienu iš realiausių pretendentų laimėti 2018 m. Nobelio literatūros premiją. Romane „Kiekvienas žmogus“ rašytojas moderniai interpretuoja amžinąsias kaltės, atpirkimo ir lemties temas.

Pagrindinis knygos veikėjas neturi vardo. Tai - eilinis žmogus, vienas iš minios. Jo vaikystė prabėgo juvelyrikos ir laikrodžių parduotuvėje, kurioje dirbo tėvas. Vėliau jis įsidarbino kūrybos direktorium reklamos agentūroje, sukurė šeimą, gyveno, klydo. Kartais jis buvo silpnas, kartais bailus ir nesąžiningas. Kaip ir kievienas žmogus. Jis netiki Dievu ir pomirtiniu gyvenimu. Tačiau artinasi gyvenimo saulėlydis, kūnas sensta. Jis supranta, kad jo gyvenimas netrukus baigsis...
Romano veiksmas prasideda kapinėse, kapinėse ir baigiasi. O tarp jų - paprastas paprasto žmogaus gyvenimas - ligos, šeima, išdavystės, skyrybos, netikėtai užgimusi aistra ir, galiausia, - mirtis.

„Kiekvienas žmogus“ - tai pasakojimas apie herojų, kuris prisimindamas savo gyvenimą ir atsiduodamas seksualinei aistrai bando įveikti mirties baimę. O mirties laukimas tampa bandymu prisiminti gyvenimą. Jis laukia pabaigos - tarsi išbaigimo.

Meistriško Philipo Rotho kūrinio antraštė sutampa su XV a. Anglijoje sukurtos pjesės pavadinimu. Joje mirusysis stengiasi pasiekti krikščionišką išganymą, tačiau prieš leisdamasis į paskutinę kelionę privalo susitaikyti su visais, kuriuos yra įskaudinęs. Kelionėje į rojų jį gali lydėti tik geri darbai – panašią sąžinės apyskaitą lemtingą valandą atlieka ir Rotho personažas.

Daugiau naujų knygų