Naujienos

Tarptautinė vasaros stovykla

logo Latvia LithuaniaLiepos 14–19 dienomis penkių Lietuvos ir Latvijos rajonų – Pasvalio, Biržų, Pakruojo, Bauskės ir Rundalės moksleiviai dalyvavo tarptautinėje stovykloje „Summer business school“. Stovykla organizuojama pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos projektą „Tarpvalstybinis verslui palankių bibliotekų tinklo kūrimas (Project LLIV-253 Establishment of business support library cross-border network/BUSINESS LIBRARY)“, kuriuo siekiama skatinti konkurencingą Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono verslumą, sukuriant verslui palankią aplinką. Stovykla vyko Manto Bartuškevičiaus kaimo turizmo sodyboje Biržų rajone.

9–11 klasių moksleiviai kūrė verslo idėjas, o geriausiųjų autoriai buvo pakviesti dalyvauti verslumo skatinimo stovykloje. Iš Pasvalio rajono į stovyklą buvo pakviesta 10 moksleivių: po 2 mokinius atvyko iš Pumpėnų vidurinės mokyklos ir Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazijos, kiti 6 – iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos. Iš viso stovykloje dalyvavo 30 vaikų.

Moksleiviams buvo skaitomos verslumo paskaitos, kuriose įgytas teorines žinias jie galėjo pritaikyti per praktines užduotis. Vaikai, suskirstyti į penkias grupes, kūrė naujas verslo idėjas, kurias pristatė stovyklos uždarymo metu.

Stovykloje netrūko pramogų ir ekskursijų. Moksleiviai aplankė Biržų pilį, smegduobes, svečiavosi Latvijoje.

Daugiau apie stovyklą skaitykite Vilijos Mačiulskytės straipsnyje „Pasvaliečiai – tarptautinėje verslo stovykloje“, išspausdintame Pasvalio rajono laikraštyje „Darbas“, liepos 23 d., p. 3.

Nuotraukos – Vilijos Mačiulskytės

Nuotraukos