Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Bibliotekoje lankėsi Prano Gudyno restauravimo centro restauratoriai

Naujienos

Jurgos Tumasonytės knygos „Undinės“ ir „Remontas“

tumasonytes knApie Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistas dvi lietuvių autorės Jurgos Tumasonytės KNYGAS: „Undinės“ ir „Remontas“.

Rašytojos Jurgos Tumasonytės apsakymų rinkinys „Undinės“ (2019) pateko į akcijos „Metų knygos rinkimai“ penketuką suaugusiesiems, buvo įtrauktas į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto paskelbtą kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, įvertintas Jurgos Ivanauskaitės premija.

Jurga Tumasonytė – savito estetinio skonio prozininkė, Lietuvos periodikoje publikavusi daugybę pokalbių su įvairių sričių menininkais. Debiutinė trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“ (2011) autorei pelnė Kazimiero Barėno literatūros premiją už nebanalų, ironišką žvilgsnį į realybę ir patrauklią stilistiką.

Pokalbį su autorę ir apie apsakymų rinkinį „Undinės“ skaitykite čia: https://literaturairmenas.lt/literatura/virginija-cibarauske-jurga-tumasonyte-nuo-mazens-gylis-man-keldavo-pagarbia-baime ir čia: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-02-23-j-ivanauskaites-premijos-laureate-j-tumasonyte-16-os-persipiesiau-skeletus-nuo-placebo-virselio/179194?fbclid=IwAR3kqpKdSNMtmk417ybcCEAQK8QfFmSRxR_4jjXtstmTujG0DCWqcNsa6hw .

Apie naujausiąjį autorės romaną „Remontas“ (2020): http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-05-20-j-tumasonytes-remontas-tragikomiska-gyvenimo-istorija-su-detektyvo-elementais/180283 ; apie knygą ir jos ištrauka: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1181195/jurga-tumasonyte-remonto-reikia-visoms-sergancioms-sieloms .

Parengė vyr. bibliografė A. Balčiūnienė.