Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Trečią kartą kviečia „Bibliomūšis“

Naujienos

Per pilietinę-kūrybinę akciją „Karpiniai Laisvei“ moksleiviai susipažino su e. biblioteka „Pasvalia“

20200108 0849102020 m. sausio 8 d. per pilietinę-kūrybinę akciją „Karpiniai Laisvei“, skirtą Sausio 13-ajai Svalios progimnazijos pradinių klasių moksleiviams buvo pristatyta Pasvalio krašto kultūros paveldo e. biblioteka „Pasvalia“.

Susirinkome pasikalbėti ir padirbėti, nes artėja Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė.

Kas gi įvyko sausio 13-ąją? Susipažinome su Lietuvai svarbios datos įvykiais bei simbolika. Žiūrėjome filmuką apie sausio 13-osios įvykius.

Bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė Svalios progimnazijos pradinių klasių moksleiviams pristatė Pasvalio krašto kultūros paveldo e. biblioteką „Pasvalia“ ir joje esančias nuotraukas, kuriose įamžinti parlamento gynėjai iš Pasvalio.

Pradinių klasių moksleiviai susipažino su e. bibliotekos teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, kurias ateityje galės pritaikyti ir jomis pasinaudoti per istorijos pamokas.

Ši diena buvo skirta paminėti Sausio 13-osios įvykiams. „Pasvalioje" moksleiviams buvo parodyta nuotrauka, kurioje užfiksuota šios dienos pilietinės-kūrybinės akcijos „Karpiniai Laisvei“ vadovė, dailininkė, Lietuvos parlamento gynėja Leonora Stravinskienė.

Dailininkės Leonoros Stravinskienės prisiminimai apie Sausio įvykius (1991 m.): „Pirmasis įspūdis ir prisiminimas – vienybė. Mes, pasvaliečiai, stovėjome prie pat įėjimo į Seimo rūmus. Už mūsų nugarų stovėjo kariai-savanoriai. Prisimenu, kad labai draugiškai dalijomės arbata, nes žinojome, kad visą naktį reikės budėti. Kareivėliai buvo sušalę, tad mes juos pavaišinome arbata. Dvyliktą valandą nakties pranešė, kad atakuoja Vilniaus televizijos bokštą, buvo paraginti visi vaikai, mamos, kad grįžtų į namus, kad nestovėtų . <...> Ši akimirka nuotraukoje yra užfiksuota kitą sekmadienį, nes ta diena buvo paskirta pasvaliečiams saugoti Lietuvos parlamentą. O kaip mes ten atsidūrėme? Kai iškilo pavojus, kad gali okupuoti Vilniaus pagrindinius pastatus Lietuvos miestų žmonės pasidalijo ir pasiskirstė dienas, kuriomis turės saugoti svarbius pastatus. Tačiau jeigu nebūtų žmonės taip aktyviai pasipriešinę, drąsiai stovėję prie bokšto, tai turbūt būtų atvažiavę sovietų kariai su tankais ir prie Seimo. <...> Tokia tad, mano patirtis.“

Vėliau dailininkės Leonoros Stravinskienės padedami moksleiviai gamino karpinius Laisvės tema iš trijų, kiekvienam lietuviui brangių, spalvų. Karpiniais kūrybinių dirbtuvių dalyviai papuoš savo klasę, o likusius parsineš namo, kad tėveliai pasidžiaugtų savo atžalomis bei artėjančia švente.

 

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė ir vyr. bibliotekininkė Lijana Markevičienė. Nuotraukos iš bibliotekos ir e. bibliotekos „Pasvalia“ nuotraukų archyvo

Nuotraukos