Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Kalbėkem sava protėvių kalb

Naujienos

Edukacinis užsiėmimas Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje pagal Kultūros paso edukacinę programą „Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis“ šiauliečiams

20191016 1124492019 m. spalio 16 d., trečiadienį, rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje vyko edukacinis užsiėmimas pagal Kultūros paso edukacinę programą „Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis“. Užsiėmime dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro dvyliktos klasės moksleiviai.

Moksleiviams buvo pristatytas rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos kelias, asmeniniai daiktai (rašomasis stalas, spausdinimo mašinėlė „Olympia“ SM9, odinis aplankalas su inicialais M. K., pypkių kolekcija, pypkė su stoveliu, rankinis laikrodis „Stellaris“ ir kt.). Visi muziejinės vertės eksponatai Pasvalį pasiekė rašytojo žmonai Zinai Nagytei-Katiliškienei (poetei Liūnei Sutemai) leidus, o fiziškai juos atsigabenti iš Lemonto (JAV) padėjo mūsų kraštiečiai Živilė ir Žilvinas Ramašauskai. Džiaugiamės, kad moksleiviams galėjome parodyti ir 2018-aisiais metais Ž. Ramašauskienės padovanotą, paties Mariaus Katiliškio išsidrožtą lazdą.

Moksleiviams taip pat buvo pristatytas informacinis-edukacinis kompiuterinis terminalas, kuriuo virtualiai galima pakeliauti Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos keliais. Terminale taip pat galima sužaisti žaidimą „Užbaik Katiliškio kūrinio sakinį“, dėlionę „Katiliškio kelias“, išspręsti viktoriną apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą.

Terminalo ir didelės įstrižainės televizoriaus ekrane buvo rodomos ištraukos iš dokumentinis filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų...“. Terminalas – smagi mokymosi priemonė ir tiems, kas dar susipažįsta, ir tiems, kas nori įtvirtinti žinias apie mūsų literatūros klasiką.

Po ekskursijos moksleiviams buvo užduoti keli klausimai, susiję su rašytojo gyvenimu ir kūryba. Teisingai atsakę buvo apdovanoti firminiais Mariaus Katiliškio atminimo kambario atšvaitais-apyrankėmis.

Jeigu norite apsilankyti rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje, tarkitės dėl laiko telefono numeriu (8 451) 34 319, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , ateikite į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrių (Vytauto Didžiojo a. 7).

INFORMUOJAME, kad mokykloms yra sudaryta galimybė rezervuoti/užsisakyti Kultūros paso edukacinę programą „Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis“, plačiau internete: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2582

 

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė, nuotraukos vyr. bibliografės Almos Balčiūnienės.

Nuotraukos