Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Sveikiname su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena!

Naujienos

Gyveno senelis ir bobutė...

Copy of nuotraukaLabai labai toli, pasaulio pakrašty, šaltam ir tamsiam, netolimoj praeity gyveno senelis ir bobutė...

Taip vadinasi režisierės Giedrės Beinoriūtės ir animatorės Gabrielės Baltrušaitytės dokumentinis – animacinis filmas vaikams apie tremtį, pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Šio filmo įrašą mums padovanojo sąjūdietė Angonita Rupšytė. Tai pasakojimas apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Skaudus Lietuvos istorijos etapas pasakojamas labai asmeniškai, pasitelkiant pasakos žanrą. Filme naudojamos fotografijos iš asmeninio archyvo, animacija ir kino kronikų intarpai. O šią istoriją pasakoja maža mergaitė, kuri savaip supranta ir įsivaizduoja anų metų įvykius. Todėl filmas ir skirtas vaikams, nors jis sudomintų ir vyresniuosius mokinius bei suaugusiuosius. Filmo trukmė – 30 min., galima pritaikyti prie istorijos, tėvynės pažinimo pamokų.

Kviečiame moksleivių grupes (klases) kartu su mokytojais registruotis į filmo peržiūras. Dėl laiko prašome tartis iš anksto, skambinti telefonu 8 451 34334 ar užeiti į bibliotekos vaikų literatūros skyrių. Kreiptis į Ritą Baltrukienę.

Fotoaparatu užfiksuotas akimirkas iš filmo peržiūros galite pamatyti Renginių puslapyje arba bibliotekos Facebook'e.

Animatorė Gabrielė apie filmo kūrimą: Režisierė norėjo, kad piešiniai būtų vaikiškai naivūs, nuoširdūs, net linksmi... Piešiau mėlynu rašalu su aplūžusiu brolio plunksnakočiu, imituodama tarsi piešinius ant senų nuotraukų nugarėlių, išklodavau kambario grindis piešiniais ir purkšdavau ant jų vandenį, kad rašalas atrodytų išsiliejęs...

Kino kritikas Saulius Macaitis: Per maždaug 20 pastarųjų metų ne vien lietuvių kine atsirado galybė dokumentinių juostų apie stalininius lagerius. Bet – drįstu manyti – Giedrės Beinoriūtės filmas unikalus.