Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / #ŠvieskAteitį: diskusija apie švietimo sistemą

Naujienos

Pasvalio biblioteka - tarp geriausių Lietuvoje

biblAtlikus 60 Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų (toliau – SVB) tyrimą, Pasvalio Mariaus Katiliškio biblioteka gavo aukščiausią įvertinimą - 4 auksines žvaigždutes. Drauge su Pasvalio biblioteka tokį įvertinimą dar gavo Ignalinos ir Rokiškio SVB.

Bibliotekos buvo vertinamos lyginant jas pagal keturis kriterijus - teikiamas paslaugas, naudojimąsi biblioteka, veiksmingumą ir plėtrą. Tyrimas buvo vykdomas pagal BIX - bibliotekų indekso - metodiką, jame panaudoti 2014 metų rodikliai. Auksinė žvaigždutė buvo skiriama tam kriterijui, kuris pagal BIX metodiką surinkdavo daugiau nei 50 % . Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje ir 32 jos padaliniuose 100 % įvertintas naudojimasis biblioteka, o kiti kriterijai svyravo tarp 68% ir 95% .

Tyrimą atlikusi Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka išvadose pastebi, kad bibliotekų rodiklius didžia dalimi lemia jų santykiai su savo steigėjais ir rėmėjais - rajonų ar miestų savivaldybėmis. Pasiekti rodiklių dydžiai labai priklauso nuo savivaldybės viešųjų bibliotekų struktūrinių teritorinių padalinių skaičiaus ir jo racionalaus išsidėstymo teritorijoje, nuo investicijų į SVB tinko išteklių ir paslaugų plėtrą, tai yra nuo veiksnių, kuriuos lemia savivaldybių priimami sprendimai. SVB tinklo bibliotekų vertinimas yra svarbus ir vertingas bibliotekų atstovavimo įrankis savivaldybėse. Šis tyrimas taip pat padeda bibliotekininkams suprasti ir įvertinti savo silpnąsias bei stipriąsias vietas. Tokį tyrimą tarp Lietuvos SVB žadama rengti ir ateityje.

Nuotraukos