Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Burbulų dėdė Vytauto Didžiojo aikštėje

Naujienos

Mūsų Metų skaitytojai

Šeši Pasvalio rajono gyventojai šiemet pagerbti Metų skaitytojo vardu: pasvalietės Julė Verkulevičienė ir Erika Dobilaitė, Pajiešmenių gyventoja Ona Rupkuvienė, Grūžiuose gyvenanti Deimantė Šivickaitė, bei mažieji skaitytojai Arminas Rickevičius iš Tetirvinų ir Austėja Šilingaitė iš Talačkonių.

Metų skaitytojų rinkimai Pasvalio rajone rengiami jau ketvirtą kartą. Bibliotekininkai juos renka iš beveik 9000 skaitytojų – tiek gyventojų yra užsiregistravę Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, jos 32 padaliniuose ir mobiliojoje bibliotekoje. Metų skaitytojo vardas skiriamas tiems, kurie daug ir nuolat skaito bibliotekose, išsiskiria savo skaitymo kultūra ir neretai padeda bibliotekininkams renginius organizuoti, įdomiomis idėjomis pasidalina ar knygnešiais pabūna – nuneša knygų negalintiems į biblioteką ateiti.

Jauniausias Metų skaitytojas Arminas Rickevičius mokysis trečioje Tetirvinų pagrindinės mokyklos klasėje. Tetirvinų bibliotekininkė Dalia Balčiūnienė pasakojo, kad į biblioteką berniukas užsuka kone kasdien, žiemą net kelis kilometrus klampoja užpustytais lauko keliais iš savo Baravykinės kaimo. Patinka jam kompiuteris, bet ir skaito labai daug, ypatingai apie gyvūnus, o paprašytas visada nuneša knygų kitiems. Bibliotekininkė Arminą meiliai vadina savo pagalbininku.

Pasvalietė Julė Verkulevičienė yra ilgaamžiškiausia skaitytoja tarp šiemet apdovanotų. Jau keturiasdešimt metų ji nuolat lankosi Pasvalio bibliotekoje. Tie keturiasdešimt – tik tiek, kiek Pasvalyje skaityta, o iš tiesų Julė sako tapusi nuolatine bibliotekos skaitytoja nuo tada, kai pažino raides – jos gimtajame kaime knygyno nebuvo, bet buvo biblioteka. Moteris ir savo dukras įpratino bibliotekoje skaityti. Dabar jos trys – vienos ištikimiausių bibliotekos lankytojų.

Metų skaitytojams bibliotekininkai surengė apdovanojimus, kurie įvyko per Nacionalinę bibliotekų savaitę, balandžio 26 d. Išrinktuosius sveikino ir apdovanojimus įteikė Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Užuotas.

Laureatams ir kitiems šventės dalyviams apdovanojimuose šoko, deklamavo ir vaidino Pasvalio „Svalios“ mokyklos mokiniai. „Svalios“ mokyklos bendruomenė taip pat buvo tarp šiemet apdovanotųjų. Juos bibliotekininkai pagerbė už aktyvų ir įvairiapusį dalyvavimą bibliotekos veikloje, partnerystę įgyvendinant projektus, bendras idėjas organizuojant literatūrinius renginius, aukšto lygio mokyklos bendruomenės darbų parodas. Specialus prizas įteiktas ir Grūžiuose pagrindinės mokyklos septintą klasę bebaigiančiai Aušrinei Oniūnaitei, dalyvavusiai šiemet Lietuvoje vykusiame madų konkurse „Sukurk stilių bibliotekininkei“ ir laimėjusiai prizinę vietą.

Nuotraukos